آب مقدس و دیوار آرزو در خانه حضرت مریم در ترکیه

سفر به شهر افسوس در ترکیه به شما فرصت زیارت خانه مریم مقدس را میدهد.

خانه مریم مقدس توسط یک راهب آلمانی شناسایی شد و تا کنون از جانب مسلمانان و مسیحیان کل جهان از ارزش و احترام والایی برخوردار است. خرابه های این خانه در سال ۱۸۹۲ توسط «پیر پولین» و «یونگ» پیدا شد و در دهه ۱۹۵۰ به صورت یک زیارتگاه با کلیسای کوچک بازسازی شد. امروزه زوار زیادی از راه دور به زیارت این خانه می روند تا از آب چشمه نزدیک آن که گفته می شود خاصیت شفادهنگی دارد بنوشند. در ۱۵ آگوست هر سال  برای حضرت مریم در این محل مراسم بزرگداشتی برگزار میگردد. لازم به ذکر است تا کنون سه پاپ اعظم  به این کلیسا آمده اند اما هرگز کسی به طور رسمی ادعا نکرد که این کلیسا، خانه واقعی حضرت مریم است، هر چند که پاپ پل ششم در بازدید از آن در سال ۱۹۶۷ اعتبار این محل را تایید کرد، پاپ جان پل دوم در سال ۱۹۷۹ و اخیرا پاپ بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۰۶ به این کلیسا رفتند.

 

– آب مقدس

در محل مقدس خانه حضرت مریم در کشور ترکیه، جایگاه های آبی وجود دارد که به علت وجود این آب در خانه مقدس، از جهت مسیحیان جهان و دیگر بازدیدکنندگان خانه مریم مقدس، آبی با اهمیت و شفا بخش است. این آب مقدس از سه فواره زیبا خارج میشود که زیارت کنندگان این آب را گاه با خود میبرند و گاه مینوشندو  صورت و دستان خود را شستشو میدهند تا از شفا و برکت این آب بهره برده باشند.

– دیوار آرزو

دیوار آرزوی در خانه مریم مقدس، دیواری است که زیارت کنندگان آرزوها و دعاهای خود را روی تکه کوچکی کاغذ می نویسند و در داخل شکاف های کوچک این دیوار میگدارند و یا گره میزنند و به دیوار آویزان میکنند و امیدوارند به این که مریم مقدس با مهربانی دعای آنها را مستجاب میکند.

– مکان خانه مریم مقدس در استان آنتالیا

خانه مریم مقدس در استان آنتالیا و در افسوس کوش آداسی واقع شده است که مشکلات رفت آمد به آنحا، رسیدن به آین محل را سخت کرده است و هیچ وسیله نقلیه عمومی منظمی وجود ندارد، به همین دلیل باید از ماشین شخصی، تاکسی و یا تور استفاده کنید که قیمت تاکسی آن ۶۰ لیر ترکیه است،

ساعات بازدید از خانه مریم مقدس : هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۷ شب باز است.

هزینه ورودی برای بازدید از خانه مریم مقدس : ۱۳ دلار و برای مردم محلی ۳ دلار است.

 

مجله مرمر، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه