سفر به اولین شهر باستانی انسان اولیه

/
در شهر نوسنگی چاتال هویوک بدلیل چسبیده شدن خانه ها به یکدیگر، کوچه ای وجود ندارد. از سقف ها برای ورود و خروج استفاده می شود، بنابراین ارتباط نیز از طریق پشت بام برقرار می شود.

نمایشگاه اتومبیل در ترکیه

/
این نمایشگاه که از پرطرفدارترین نمایشگاه ها می باشد در سال های گذشته با حضور ۱۲۰ برند و بیش از ۱۰۰ هزار بازدیدکننده در مساحتی به وسعت ۱۲۰ هزار متر مربع برگزار گردید.

کارناوال شکوفه پرتقال ترکیه

/
در بخشی از این بیانیه آمده است: کارناوالی با حضور تقریبا یک و نیم میلیون نفر برگزار کردیم که همه شرکت کنندگان آن با هم به تفریح پرداخته، از بوی خوش شکوفه پرتقال سرمست شدند. شرکت کنندگان ضمن رضایت از این رویداد بین المللی اعلام کردند که سال آینده با جمعیت بیشتری حضور خواهند یافت.

نمایشگاه میراث فرهنگی استانبول

/
علاوه بر نمایش تکنولوژی ها در زمینه های مربوطه، سخنرانی های قابل توجهی نیز از بزرگان باستان شناسی برگزار می گردد.

نمایشگاه ترافیک استانبول

/
نمایشگاه ترافیک دروازه ای است برای بازار تکنولوژیکی ترافیک در ترکیه و کشورهای اطراف آن، مواردی از قبیل چراغ های خیابانی، ساختارهای جاده ای، تکنولوژی های ریلی، تجهیزات خیابانی، تجهیزات اضطراری و … به نمایش گذاشته خواهد شد.زمان برگزاری: ساعت ۱۰ - ۱۸محل برگزاری: ترکیه، استانبول، یشیل کویİstanbul Fuar Merkezi - Yeşilköy

نمایشگاه اتومکانیکا استانبول

/
این نمایشگاه با گردآوری فعالین اصلی این صنعت از ترکیه و اروپا، تبدیل به یک مرکز ملاقات برای بازرگانان ترکیه و دیگر فعالان این صنعت از کشورهای همسایه و مناطق اطراف شده است.

نمایشگاه مواد شوینده استانبول

/
Interclean Istanbul 2019 نمایشگاه مواد شوینده Interclean ا…

نمایشگاه انرژی خورشیدی استانبول

سلول ها، ماژول ها، اینورتر، فن آوری اندازه گیری و کنترل، شارژر، باتری، کابل، کانکتور، جعبه اتصال، سیستم های ردیابی خورشیدی، سیستم های نصب، دستگاه نصب و راه اندازی، ساختمان های یکپارچه فتوولکانیک (BIPV)، سیستم های سولار

نمایشگاه کفش استانبول Aymod

نمایشگاه بین المللی کفش استانبول یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنعت کفش در جهان است که میزبان ۲۰ هزار و ۶۸۰ نفر از بیش از ۸۰ کشور از جمله: آلمان، آذرباربجان، آلبانی، بلاروس، بیروت، ارمنستان، دبی، فرانسه،کرواسی، عراق، ایران، اسرائیل، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، پکن، رومانی، روسیه و اوکراین است.

نمایشگاه صنایع دریایی استانبول

منطقه توزلا Tuzla مهمترین ناحیه کشتی سازی با بالاترین ظرفیت بوده که در بین قاره آسیا و اروپا و در جنوب استانبول قرار گرفته است. ۹۳ کارخانه کشتیرانی در منطقه توزلا واقع شده اند.

نحوه ی دریافت اقامت های مختلف در ترکیه

نحوه ی دریافت انواع اقامت (توریستی,کاری,سرمایه گذاری,خرید ملک و ...) در ترکیه تابعی…

تحصیل 17 هزار دانشجوی خارجی با بورسیه در ترکیه

شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان باید برای مشکلات یکدیگر راه حل مشترک بیابند. برای مقابله با نژادپرستی، اسلام‌هراسی و محافظت از ارزش‌های فرهنگی و معنوی مشترک کشورهای عضو تلاش مشترک انجام دهیم".

سومین نمایشگاه خودروسازی بزرگ جهان در استانبول

نمایشگاه «اتومکانیکا استانبول» سومین نمایشگاه خودورسازی بزرگ جهان با همکاری شرکت‌های نمایشگاهی هانوفر و مسه فرانکفورت استانبول، در روزهای 4 - 7 آوریل ماه آینده در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تویاپ این شهر برگزار خواهد شد.

تولید دارو و تجهیزات پزشکی در ترکیه

. وی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات دولت در بخش‌های صنایع دفاعی، حمل و نقل، آموزش و بهداشت افزود: در بخش صنایع دفاعی بسیار پیشرفت کرده ایم و به آن ادامه می دهیم. با سلاح‌های ساخت خود در حال مبارزه با تروریسم هستیم.

نمایشگاه تجهیزات پرشکی ‌و آزمایشگاهی

نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی استانبول به مدت ٢٢ سال نمایشگاه پیشرو منطقه در زمینه آنالیز پزشکی، تشخیص، درمان، محصولات توانبخشی، دستگاه ها، سیستم ها، فن آوری، تجهیزات و راه حل های بیمارستانی بوده است.

نقش گذرگاه مرزی کاپی‌کوی بر اقتصاد ترکیه و ایران

برای پروژه توسعه و گسترش این پایانه 112 میلیون لیر هزینه و 19 مارس جاری با حضور رخسار پکجان، وزیر تجارت و رفعت حصارجیکلی‌اوغلو رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی ترکیه بازگشایی شد.

نام موزه ایاصوفیه را به مسجد ایاصوفیه تغییر خواهد کرد.

مگر توریست ها هنگام بازدید از مسجد سلطان احمد مبلغی بابت بازدید آن پرداخت میکنند؟ همانطور که گردشگران می‌توانند به طور رایگان وارد مسجد سلطان‌احمد شوند، همانطور که میتوانند از مساجد سلیمانیه و فاتح به طور رایگان دیدن کنند، به همان طریق هم می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای از ایاصوفیه بازدید کنند".

عید نوروز در ترکیه

ما بقایای یک امپراتوری میباشیم. هر چند وطنمان در مساحتی 784 هزار کیلومتری پخش شده است ولی به دلیل اینکه از امپراتوری عثمانی به جای مانده ایم، دارای خویشاوندان بسیار و جوامع خویشاوند بسیار در بیرون مرزهایمان میباشیم. در چهار گوشه جهان جوامعی که به زبان ترکی صحبت میکنند وجود دارند. باید به برقراری روابط صمیمی و گرم با این جوامع ادامه دهیم."

تلفیق طبیعت و تاریخ در یک قاب در چشمه های پاموکاله

چشمه های آب معدنی هیراپولیس که با عنوان چشمه های پاموکاله نی…