آغاز ثبت ‌نام برای بورس تحصیلی در ترکیه

ثبت‌ نام دانشجویان خارجی برای اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های مختلف ترکیه آغاز شد. 

سازمان ترک‌های خارج از ترکیه و جوامع خویشاوند (YTB) اعلام کرد: ثبت نام برای اخذ بورسیه دولتی ترکیه موسوم به (Türkiye Bursları) از ۱۵ ژانویه مقارن با ۲۵ دی ماه آغاز شد و تا ۲۰ فوریه مقارن با ۱ اسفند ماه ادامه خواهد داشت. تمامی متقاضیان خارجی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای ثبت نام به آیتمی در وب سایت مربوطه مراجعه کنند. بر اساس داده‌های سازمان مذکور شمار متقاضیان این بورسیه در چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. سال ۲۰۱۲ حدود ۲۵ هزار نفر برای این امر ثبت نام کردند. تعداد آنها در سال ۲۰۱۸ با ۵۰۰ درصد افزایش، به بیش از ۱۳۵ هزار نفر رسید. هم اکنون ۱۷۵۰۰ دانشجو از ۱۶۰ کشور در دانشگاه های مختلف ترکیه تحصیل می‌کنند.

ثبت‌ نام اتباع خارجی برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه سالانه از طریق وب سایت https://www.turkiyeburslari.gov.tr/ انجام می‌شود. آنها با آپلود اسناد و مدارک از طریق اینترنت، در دانشگاه‌های ترکیه ثبت نام می‌کنند و در صورت اخذ پذیرش برای مصاحبه حضور که در ۱۰۰ نقطه جهان انجام می شود، دعوت می‌شوند. مصاحبه توسط کارشناسان سازمان مذکور انجام می‌شود. پذیرفته‌ شدگان ابتدا یک سال دوره زبان ترکی را می‌گذرانند و سپس به تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و دکترای تخصصی می‌پردازند. 

دانشجویان دارای این نوع بورسیه، علاوه بر تحصیل رایگان در تمام مقاطع از مزایایی مانند دریافت مبلغ نقدی ماهانه، خوابگاه رایگان، بیمه سلامت عمومی و هزینه ایاب و ذهاب بهره مند خواهند شد.

مجله مرمر Marmar magazine برترین مرجع اطلاع رسانی و گردشگری فارسی زبان در کشور ترکیه.

فیسبوک مجله مرمر

پیج مجله مرمر

اینستاگرام مجله مرمر

اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های مختلف ترکیه

سازمان ترک‌های خارج از ترکیه

اخذ بورسیه دولتی ترکیه موسوم به (Türkiye Bursları)

1 پاسخ
  1. محمدامين
    محمدامين گفته:

    سلام واقعا معذرت ميخوام كه اين سوال رو ميپرسم اما چاره اي ندارم پس لطفا به سوال بنده جواب بدين خيلي ممنون
    سوال : براي آپلود مدارك دبيرستان بايد گواهي و ريزنمرات و معدل ديپلم سه ساله رو ثبت كنم يا گواهي و ريزنمرات و معدل پيش دانشگاهي ( چون فقط براي يكي از اين دو جا هست )

دیدگاه ها غیر فعال است.