استان نوشهیر و کاپادوکیا در ترکیه

استان نوشهر یکی از شهرهای بزرگ منطقه Cappadoccia است،

و ترکیبی زیبا از طبیعت و تاریخ را نشان می دهد. جنبش های جغرافیایی دیماهای پری را تشکیل داده اند و در طول فرایند توسعه تاریخی، بشر این شگفتی های طبیعت، دودکش های پری و خانه های نجاری و کلیساها را درون این تشکل ها ساکن شده و ساکنان این شهرک ها را با نقاشی های هزاران ساله تمدن هایشان. منطقه باستانی Cappadocia در آناتولی مرکزی بین شهرهای نوشهر، نیید و کایزر واقع شده است.

میلیون ها سال پیش فوران های شدید آتشفشان های Mt. Erciyes و Mt. باد و آب و هوا سنگ های آتشفشانی نرم را به صدها ستون های عجیب و غریب شکل، مخروط ها و “دودکش های پری” در رنگ های مختلف از صورتی تا سبز و زرد تخریب می کنند. از زمان های قدیم،  این سنگ های نرم، کلیساها، غار های و صومعه های بیشماری را ساخته اند.

کلیساها از ابتدای مسیحیت هستند. سبک هنری کلیساها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: قرن هشتم و نهم، دوره های نئوکلاسیک هستند – قرن های دهم تا سیزدهم که تزئینات آنها زندگی مسیح و کلیساهای مختلف را نشان می دهد. طرح های معماری کلیسا بدون عارضه است.

Goreme و Urgup دو مرکز گردشگری پر جنب و جوش هستند. خانه های غار، و همچنین مخروط های سنگ در داخل و اطراف این شهرها وجود دارد. آوانس، در سرتاسر رودخانه Kizilirmak و Ortahisar شهرهای کمتر بازدید می شود. دیدگاه های شگفت انگیز از دره Cappadocia را می توان از قلعه واقع در Uchisar دیده می شود. موزه آزاد گورید یک مجموعه از کلیساها و کلیساهای قرون وسطی است. در بسیاری از نقاشی های زیادی وجود دارد، کلیسای ییلانیلی، کلیسای توکالی یکی از مهمترین نقاشی ها است. Zelve یکی از دره های پر محراب در منطقه است که باعث افزایش غبار و خشن تر می شود.

همچنین تعدادی از شهرهای زیرزمینی که توسط مسیحیان پنهان شده از دشمنان استفاده می شود وجود دارد. اتاق های ذخیره سازی دانه، اتاق خواب، آشپزخانه و شفت تهویه وجود داشت. شهرهای زیرمیزی کیمکلی و درینکویو دو مهمترین هستند. دو نفر دیگر نیز به نام مازی و اوزکیانک وجود دارند. Cappadocia یک منطقه مهم برای خرید است، با فرش های فوق العاده و کالی و شراب محلی. این نیز یک منطقه عالی برای پیاده روی است و مناظر فوق العاده در تمام فصول برای گرفتن عکس است.

مجله مرمر MarmarMagazine، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

استان نوشهیر و کاپادوکیا در ترکیه

منطقه باستانی Cappadocia

رودخانه Kizilirmak و Ortahisar

Goreme

Urgup