اعلام نتایج لاتاری ۲۰۱۸، همراه با آموزش مشاهده جواب لاتاری

کشور آمریکا هر ساله اقدام به برگزاری برنامه لاتاری می نمایند که برندگان این قرعه کشی میتوانند

ویزای آمریکا را دریافت نمایند و برای زندگی کردن وارد کشور آمریکا شوند .هدف کشور آمریکا از برنامه لاتاری ایجاد تنوع نژادی در کشور آمریکا می باشد. افرادی که میخواهند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا ثبت نام نمایند باید حداقل مدرک پایان ۱۲ سال تحصیلی ( یعنی پیش دانشگاهی ) یا معادل آن را داشته باشند . افرادی که این پیش نیاز را نداشته باشند حق شرکت در قرعه کشی را ندارند و در صورت شرکت و برنده شدن کیس آنها مردود خواهد شد .

افرادی که شرط حداقل تحصیل را ندارند باید سابقه کار ۲ ساله از مشاغلی که امتیاز بالای ۷ در آمریکا را دارند ارائه بدهند. البته قابل ذکر هست فقظ شغلهای سطح بالا و مهندسی این امتیاز را دارند و شغلهای معمولی این جد نصاب را ندارند . افرادی که برنده میشوند و بعد از انجام مراحل مختلف موفق به دریافت ویزای آمریکا می شوند ( خیلی از کیس ها موفق به دریفات ویزا نمی شوند ) میتوانند حداکثر ظرف شش ماه پس از دریافت ویزا به آمریکا سفر کرده و در آنجا مشغول زندگی شوند . برندگان لاتاری اجازه کار – سکونت – تحصیل در آمریکا دارند و می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. دولت آمریکا هیچ گونه کمک هزینه ای به برندگان لاتاری نمی دهد و تمامی هزینه ها اعم از هزینه بلیط برای رفتن به کشور محل مصاحبه ، هزینه معاینات ، هزینه مصاحبه ، هزینه های اقامتی همه و همه به عهده خود شخص برنده می باشد . حتی پس از دریافت ویزا و سفر به آمریکا هزینه های اجاره یا خرید منزل ، پیدا کردن کار و باقی هزینه ها تماما بر عهده شخص برنده می باشد. شخص برنده بعد از گذشت پنج سال از زمان ورود به آمریکا میتواند در خواست شهروندی این کشور را بدهد و شهروند آمریکایی شود.

زمان اعلام نتایج از روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ (۳ می ۲۰۱۷) ساعت ۸ صبح به وقت شهر واشنگتن  آغاز شده و تا حدود ۱ سال (۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸) میتوان در خصوص چک کردن به لینک راهنمای اعلام نتایج لاتاری گرین کارت امریکا مراجعه و از این راهنما برای چک کردن نتایج لاتاری خود استفاده کنید.

برای مشاهده نتایج لاتری روی لینک زیر کلیک کنید:

اعلام نتایج لاتاری

نــکــات جدید و مـهـم:

۱- لطفاً اطلاعات و مشکلات نمایش ندادن نتیجه را در بخش زیر با دقت بخوانید.

۲- وزارت امور خارجه امریکا به هیچ شخصی جهت اطلاع رسانی برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، ایمیل ، نامه ، تلفن یا پیامک یا … نمیزند.

۳- جهت مطلع شدن از نتیجه قرعه کشی و وضعیت فرد ، تنها راه ، مراجعه به لینک بالا و چک وضعیت توسط اطلاعات فردی اون شخص هست.

۴- قرعه کشی فقط یکبار انجام شده و اگر شما برنده شده باشید مشخص می شود و اینطور نیست که مجدد قرعه کشی صورت گیرد.

آموزش مشاهده جواب گرین کارت ۲۰۱۷:

پس از کلیک بر روی لینک فوق صفحه ای باز می شود که عبارت   Continue در آن قرار دارد، روی آن کلیک نمایید، در صفحه بعد اطلاعات شما شامل موارد زیر خواسته می شود

۱٫ Confirmation Number: در این بخش کد تاییدیه ثبت نام را به صورت کامل وارد نمایید (این کد  ۱۶ کاراکتر بوده و با عدد ۲۰۱۷ شروع می شود، حتماً با حروف بزرگ تایپ نمایید) مثال: ۲۰۱۷۵MOUNJIWZ1JJ

۲٫ Last/Family Name: در این بخش روی گزینه اول کلیک نموده و فقط نام خانوادگی خود را وارد نمایید (دقیقاً مطابق با حروفی که زمان ثبت نام وارد نموده اید و فقط با حروف بزرگ) مثال: ZANGANEH

۳٫ Year of Birth: در این بخش سال تولد را به میلادی وارد نمایید (دقیقاً مطابق با سال ۴ رقمی که زمان ثبت نام وارد نموده اید) مثال: ۱۹۸۷

۴٫ Authentication: در این بخش کد نمایش داده شده درون عکس را در کادر خالی وارد نمایید.

سپس برای نمایش نتیجه روی گزینه Submit کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی این گزینه یکی از پیام های زیر نمایش  داده می شود.

پیام اشتباه وارد نمودن اطلاعات:

The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth 

to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page.

Several characters are often confused:

۰ = zero, O = letter ‘O’, ۱ = one, I = letter ‘I’ (like ‘Ice’), ۶ = six, G = letter ‘G’, ۸ = eight, B = letter ‘B’

پیام برنده نشدن در لاتاری:

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

در صورت برنده شدن کاملا متوجه خواهید شد!

به این صورت که تاریخ و محل مصاحبه با اطلاعات در شکل نامه ای ویژه نمایش داده میشود.   همونطور که عرض شد اگر شما در قرعه کشی لاتاری انتخاب شده باشید، در سایت به شما نامه ای نشون داده میشه حاوی مشخصات خودتون .   اما مهمترین قسمت اون نامه لینکی هست که به شما داده شده جهت اطلاع از “مراحل منتخبین لاتاری” و بقیه کارهایی که باید انجام بدید که در زیر قید خواهد شد   لینک راهنمایی منتخبین لاتاری در سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا : http://www.dvselectee.state.gov

فراموشی Confirmation Number:

اگر شما کد تاییدیه ثبت نام، همان کد که پس از تکمیل نمودن ثبت نام به شما اعلام نمود را فراموش یا گم نموده اید، جای نگرانی نیست

در صفحه مشاهده نتایج زیر گزینه شماره ۱ یعنی Confirmation Number عبارتی با عنوان Forgot Confirmation Number وجود دارد، روی آن کلیک نمایید

فرمی برای شما باز می شود که می بایست اطلاعات آنرا به دقت تکمیل نمایید:

۱٫ Diversity Visa Lottery Program Year:: سال لاتاری، عدد ۲۰۱۷ را انتخاب کنید (لاتاری ۲۰۱۷ آخرین لاتاری می باشد که مربوط به سال ۱۳۹۴ است).

۲٫ Name: شامل نام و نام خانوادگی شماست، Last/Family Name: نام خانوادگی و First Name نام کوچک (دقت نمایید میبایست دقیقا همان اطلاعات ثبت نام به همان شکل را با حروف بزرگ تایپ نمایید)

گزینه Middle Name (اسم میانه) در اسم و فامیل ایرانی ها وجود ندارد که می بایست تیک No middle name را بزنید.

۳٫ Date of Birth: تاریخ تولد میلادی شما می باشد، Day روز Month ماه Year سال (۴ رقمی)

۴٫ Email Address: آدرس ایمیلی که زمان ثبت نام وارد کرده اید را در این بخش تایپ نمایید.

۵٫ Authentication: در این بخش کد نمایش داده شده درون عکس را در کادر خالی وارد نمایید.

سپس برای نمایش نتیجه روی گزینه Submit کلیک نمایید.

مشکلات عدم نمایش نتیجه:

با توجه به انبوه سوالها از سایت مرمر ذکر چند نکته در این خصوص را لازم دانستیم :

۱- بسیاری از افراد در هنگام ثبت نام،  نام و نام خانوادگی را جا به جا در فرم پر کرده اند و حالا در نمایش نتیجه به جای نام خانوادگی در بخش مربوطه می بایست نام خود را وارد کنند.

۲- در بخش کد تاییدیه و نام خانوادگی حتما می بایست مقادیر را با حروف بزرگ تایپ نمایید و در بخش تولد، فقط سال تولد را به میلادی (همان سالی که در فرم پر کرده اید وارد نمایید)

۳- مدت زمان تایپ نمودن اطلاعات کوتاه است، اگر پیغام  session timed out دریافت میکنید، حتماً صفحه اینترنت را بسته و مجدد وارد شوید.

۴- اگر کد تاییدیه ثبت نام را نیز گم کرده اید، در بخش فراموشی کد تاییدیه ( Forgot Confirmation Number) تمام اطلاعات مطابق با توضیح بخش بالا میبایست صورت گیرد، دقت نمایید که بخش ایمیل نیز حتماً باید پر شود (همان ایمیل که زمان ثبت نام وارد نموده اید)

۵- اما یک مورد بسیار مهم که در بین کاربران دیده ایم، کد تاییدیه تقلبی می باشد، بعضی ها در زمان ثبت نام به مرکزی غیر معتبر (کافی نت یا شخصی بی تجربه) مراجعه نموده اند، که این افراد صرفاً یک کد تاییدیه تقلبی در اختیار متقاضی قرار داده اند. همچنین برخی از افراد نیز در زمان ثبت نام وارد صفحات تقلبی (غیر صفحه رسمی لاتاری) شده اند و پس از ثبت نام کدی بی اعتبار دریافت نموده اند (بعضاً مشاهده شده این کدهای تقلبی در صفحه ای پرینت شده با لوگوی لاتاری در اختیار متقاضیان قرار گرفته است). به طبع از این کدهای نامعتبر لاتاری نمی توان برای مشاهده نتیجه لاتاری استفاده نمود.

مجله مرمر،برترین مرجع اطلاع رسانی ترکیه به زبان فارسی