امپراتوری عثمانی از بنیان گذاران خطوط ریلی قطار

خطوط ریلی که نخستین بار توسط امپراتوری عثمانی ۱۶۲ سال پیش مناطق مختلف این امپراتوری

پهناور را به هم متصل کرد، پس از گسترش آن در سال های نخست جمهوری ترکیه از سال ۲۰۰۳ نیز با ورود قطارهای فوق سریع به چرخه حمل و نقل ریلی، فصل تازه ای را در این زمینه گشود.


با استفاده از نیروی اسب بخار در خطوط راه آهن اروپا در ۱۸۵۶، ماجرای استفاده از این وسیله نقلیه در جهان ترک نیز با احداث خطوط ریلی ۱۳۰ کیلیومتری ازمیر- آیدین توسط یک شرکت انگلیسی آغاز شد. از دروه عثمانی خطوط ریلی با پهنای معمولی ۲۲۸۲ کیلیومتری و ۷۰ کیلومتری با پهنای کمتر متعلق به شرکتهای خارجی و خطوط ریلی ۱۳۷۸ کیلیومتری با پهنای معمولی متعلق به دولت میراث ماند. در ابتدا قطارهایی که حداکثر سرعت آن ها ۴۰ کیلومتر در ساعت بود بر روی این ریل ها حرکت می کردند که این در سال های بعد به ۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش یافت.

با آغاز جمهوری ترکیه سرمایه گذاری های مهمی در حمل و نقل ریلی انجام شد، به طوری که از ان سال ها «عصر طلایی» خطوط ریلی یاد می شود. هر چند که این روند در خلال جنگ جهانی دوم کند تر شد، اما به رغم تمامی این مشکلات ادامه پیدا کرد.

خطوط راه آهن پس از سال ۲۰۰۳ وارد فاز جدید شد. طرح قطارهای فوق سریع در محورهای استانبول-آنکارا-سیواس، آنکارا- آفیون کارا حصار-اوشاک-مانیسا- ازمیر و آنکارا-قونیه فصل تازه ای را در این زمینه رقم زد. در این مدت همچنین بیش از ۱۰ هزار کلیومتر از خطوط ریلی قبل جمهوری و بعد آن نیز مورد مرمت قرار گرفت.

 

نخستین سفر قطار فوق سریع در بین خط آنکارا-اسکی شهیر در سال ۲۰۰۹ آغاز شد. این قطار با بیش از سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت، فاصله بین دو شهر را در کمتر از ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه می پیماید. این قطار سپس با سرعت ۳۰۰ کیلیومتری در خطوط آنکارا-قونیه، آنکارا- استانبول و استانبول-قونیه نیز آغاز به کار کرد.

تاکنون احداث بیش از ۱۲۱۳ کیلومتری از خطوط ریلی قطارهای فوق سریع در ترکیه به اتمام رسیده و احداث خطوط ریلی ۳ هزار و ۳۲۴ کیلومتری نیز همچنان ادامه دارد. طرح خطوط ریلی ۵ هزار و ۳۹۵ کیلومتری نیز در کنار این پروژه ها در دست بررسی است. با اتمام کل این طرح ها مردم ۱۵ استان امکان دسترسی به این قطارها را خواهند داشت.

همچنین مرحله احداث زیر ساختار محور آنکارا- کریک کاله- یوزگات- سیواس که ادامه مسیر طرح راه آهن قارص-تفلیس-باکو به عنوان یکی از حلقه های مهم خط ریلی پیوسته پکن-لندن نیز قرار است تا پایان امسال به اتمام رسیده و در سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کند.

مجله مرمر MarmarMagazine، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

خطوط ریلی در ترکیه

امپراتوری عثمانی

نخست جمهوری ترکیه