اکران فیلم ایرانی سه رخ در سینمای ترکیه

فیلم سینمایی (سه رخ) اثر جعفر پناهی کارگردان سرشناس ایرانی از روز جمعه ۴ ژانویه ۲۰۱۹ مقارن با ۱۴ دی ماه،

در ۱۶ سالن سینما در شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، اسکی شهیر، آنتالیا و بورسا به طور همزمان اکران خواهد شد. سناریوی این فیلم که بیشتر در بخش مناطق ترکنشین ایران جریان دارد، توانست نخل طلایی در هفتاد و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن را از آن خود کند. همچنین در کنار جوایز ارزنده دیگر جایزه پرتقال طلایی هیئت داوران پنجاه و پنجمین دوره جشنواره‌های فیلم آنتالیای ترکیه نیز به این فیلم رسید.

در خلاصه داستان فیلم (سه رخ) آمده است: بهناز جعفری بازیگر مشهور با دیدن ویدیوی دختری شهرستانی آشفته می شود. خانواده دختر او را تحت فشار گذاشته اند تا تحصیلاتش در دانشکده هنر تهران را رها کند. بهناز جعفری صحنه فیلم برداری خود را ترک می کند و سراغ جعفر پناهی فیلم ساز می رود تا در حل مشکل دخترک او را رهنمایی کند. آن دو با اتوموبیل به سمت روستایی در شمال غرب کشور که زادگاه دختر است می روند و در آنجا محو مهمان نوازی مردمان بومی آن روستای کوهستانی می شوند و …

بهناز جعفری، جعفر پناهی، مرضیه رضایی، مائده ارتقایی و نرگس دل آرام در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و تهیه کننده: جعفر پناهی / نویسنده: نادر ساعی ور، جعفر پناهی / تدوین: مستانه مهاجر، پناه پناهی / صداگذاری: علیرضا علویان / طراح صحنه: لیلا نقدی / صدابردار: عبدالرضا حیدری / مدیر فیلمبرداری: امین جعفری.

 

مجله مرمر Marmar magazine برترین مرجع اطلاع رسانی و گردشگری فارسی زبان در کشور ترکیه.

فیسبوک مجله مرمر

پیج مجله مرمر 

اینستاگرام مجله مرمر

فیلم سینمایی سه رخ

جعفر پناهی کارگردان سرشناس ایرانی

استانبول، آنکارا، ازمیر، اسکی شهیر، آنتالیا و بورسا