برند برشکا Breshka در ترکیه

برشکا یک برند پوشاک و مد و یکی از برندهای تحت مالکیت

 ایندیتکس است؛ گروهی ثروتمند و پیشتاز در جهان مد که صاحب برندهای زارا و ماسیمو دوتی نیز می‌باشد. این برند در آپریل سال ۱۹۹۸ با هدف قرار دادن مشتریان جوان تأسیس شد. در حال حاضر، این برند دارای ۱۰۰۰ فروشگاه در ۷۱ کشور در سراسر جهان است. فروش محصولات برشکا، ۱۰ درصد از کل فروش گروه ایندیتکس را تشکیل می‌دهد. در شش سپتامبر سال ۲۰۱۱، برشکا به همراه دیگر برندهای تحت مالکیت ایندیتکس، وارد بازار خرید آنلاین در کشورهای فرانسه، آلمان، یونان، لهستان، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسپانیا، چین و بریتانیا شد.برشکا از جمله برندهایی است که محصولات خود را به سرعت و مطابق با الگوهای مد روز و مورد استقبال جوانان تغییر می‌دهد. الگوهای طراحی در هر فصل، تیم جدید و متفاوتی از طراحان دارند. بیش از ۶۰ طراح ثابت در تیم طراحی آن مشغول به کار هستندسالانه، حدود ۴۰۰۰۰ پوشاک جدید در هر فروشگاه این برند عرضه می‌شود.ازدیگر ویژگی‌های قابل توجه این برند، مکان‌های استراتژیک فروشگاه‌ها و همچنین معماری متفاوت و قابل توجه آ‌ن‌ها است. وجود چارچوب‌های بزرگ و گرافیک که تصاویر تبلیغاتی برند را از بیرون فروشگاه و پشت شیشه‌ها نشان رهگذرها می‌دهند. ازویژگی‌های اصلی فروشگاه‌های برشکا است. در طراحی فروشگاه‌ها ، تلاش شده که تجربه‌ی خرید از این برند، به چیزی فراتر ازمشاهده‌ی محصولات، پرداخت هزینه و خروج از فروشگاه تبدیل شود.موسیقی، تصاویر و فیلم‌هایی گرافیکی و تبلغاتی، نوردهی، رنگ‌ها و دکوراسیون هر شعبه،با دقت و به منظور جلب توجه مشتریان طراحی می‌شوند. در حقیقت برشکا تنها برای طراحی این موارد جانبی در شعبه‌هایش، تیم طراحی جداگانه‌ای دارد. با در نظر داشتن گروه مورد هدف در بازار، از موسیقی‌های جذاب و جدید در فروشگاه‌هایش استفاده می‌کند و همچنین تلاش می‌کند تابلوهای نقاشی و عکاسی بر دیوارهای شعبه‌هایش داشته باشد که مانند گالری برای کسانی عمل کند که می‌خواهند از خرید کردن لذت ببرند و گاه، استراحت کنند. همچنین عموماً نقاط مهم و پرعبور شهری و میادین مملو از مراکز بزرگ خرید را برای نصب بیلبورد و تبلیغ محصولات خود انتخاب می‌کند. با توجه به اهمیتی که برای جذب جوانان قائل است، اغلب تلاش می‌کند ساختمان‌هایی را برای تبلیغ انتخاب کند که ساختاری مدرن، متفاوت و جوان‌پسند دارند. مدل های برشکا را اغلب جوانان و نوجوانان تشکیل میدهند.

پوشاک زنان در فروشگاه‌های برشکا، در دو بخش با نام‌های Bershka و BSK عرضه می‌شوند. بخش Bershka به نقل از توضیحات خود برند، بر روی آخرین الگوهای مد روز تمرکز دارد. در این بخش طیف گسترده‌ای از جین‌ها، پیراهن‌ها و لباس‌های شب دیده می‌شود. تمرکز بخش BSK اما، بر روی پوشاک ستاره‌های جوان در دنیای موسیقی و فیلم و آخرین الگوهای محبوب نزد جوانان است. به رغم الگوگیری از استراتژی‌های تبلیغاتی زارا به عنوان گل سر سبد گروه ایندیتکس، برشکا در طراحی پوشاکش تفاوت‌های قابل توجهی با زارا دارد. جنس پارچه، ساختار و رنگ‌های پوشاک در برشکا، نشان از پیروی این برند از هدف جوان‌پسند بودن دارد. برای مثال، در کلکسیون پوشاک مردانه در ماه اکتبر سال ۲۰۱۱، می‌توان استفاده از پارچه‌های جین و ژاکت‌های کلاه‌دار را به وفور دید، که در مقایسه با زارا که صرفاً شیک‌پوشی را مد نظر قرار می‌دهد، بدون شک جذابیت بیشتری برای جوانان دارد.

امروزه برشکا به عنوان برندی روبه‌رشد و محبوب برای جوانانی است که زندگی را با ماجراجویی و در لحظه تجربه می‌کنند، از جدیدترین مدهای روز باخبرند و به موسیقی، شبکه‌های اجتماعی و تکنولوژی علاقه‌مند هستند.