تاریخچه آیوالیک در ازمیر

آیوالیک در دوران عثمانی یک مرکز تجاری مهم بود،

آیوالیک دارای یک وضعیت مستقل و حتی بسیاری از قدرت های اروپایی بود که کنسولگری ها را تأسیس کرد. این شهرستان پس از آن تقریبا به طور کامل توسط یونانیان، که با ترک ها از کرت رد و بدل شد که یک مبادله جمعیت بین دولت های ترکیه و یونان در سال ۱۹۲۳٫ موظف شد تلفیقی از فرهنگ یونانی و کرتی محلی باعث بوجود آمدن آیوالیک امروز  شد.

در حالی که بسیاری از میراث تاریخی فیزیکی به وضوح از فرهنگ یونانی است، فرهنگ روزمره در خیابان ها بین این ساختمان ها، از جمله غذای محلی، عمدتا کرتین است.

نام باستانی آیالیک کیدونی بود. هرچند که Kydonia و Ayvalik به معنای “محل قهوه” است، شهر به واسطه جنگل ظاهرا بی پایان که درختان زیتون وجود دارد (و در واقع توسط آن احاطه شده) شناخته شده است. زیتون در هر سنی برای ایوالیک بسیار مهم است، همانگونه که توسط هر دو ساکن سابق یونان احترام گذاشته شده و مهاجران کرتانی (که در آیوللیک برای حداقل سه نسل زندگی می کنند) است.

آیوالیک یکی از دو شهر بزرگتر در منطقه دریای اژه شمالی که به دست آورده است برای حفظ معماری سنتی آن (به درجه بالایی، این است که) با چنین شهر دیگر فوچا است که در حدود ۶۰ کیلومتری شمال ازمیر واقع است.

 

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

مکانهای دیدنی در ایوالیک:

Alibey (Cunda) Island

Old Ayvalik Houses

Çamlık

Saatli Camii

Çınarlı Camii

Taksiyarhis Church

Saint Nicola Church