تلاش جودوکار ملی پوش ترک برای جهانی شدن 

جواد فرج پور با توجه به کسب مقام دوم انتخابی در اردوی قبلی، هم اکنون

نیز در اردوی آمادگی تیم ملی بزرگسالان جهت اعزام به مسابقات آسیایی جاکارتا Jakarta و رقابت های جهانی حضور دارد.

دارنده مدال طلای جام بین المللی ترکیه Turkiye بیان کرد: سهمیه جودو ایران برای بازی های آسیایی چهار ورزشکار است و تلاش مسئولان فدراسیون برای افزایش این تعداد همچنان ادامه دارد، در صورتی که تیم کاملی به جاکارتا اعزام شود، شانس زیادی برای حضور در این مسابقات خواهم داشت.
یکی از برنامه های منظم فدراسیون جهانی برگزاری تورهای بین المللی در حد مسابقات جهانی جودو با حضور برترین های جهان به صورت ماهیانه است که در بالا بردن رنکینگ جهانی بازیکنان و کسب سهمیه المپیک تاثیر زیادی دارد.
فرج پور گفت: اگر بتوانم با قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی در این تورهای بین المللی شرکت کنم به طور یقین مسیر خود را برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو هموارتر خواهم کرد.
وی با اشاره به اینکه مسابقات جهانی ۲۰۱۸ جودو در جمهوری آذربایجان برگزار می شود، گفت: کسب مدال در این مسابقات از ارزش بالایی برخوردار است و در رنکینگ جهانی امتیاز زیادی دارد، هر ورزشکاری بتواند در رده ۳۰ جهان قرار گیرد، سهمیه المپیک را کسب می کند.
این جودو کار ملی پوش ارومیه ای متولد ۱۳۷۳ بوده و برای اولین بار در سال ۱۳۹۰ به اردوی تیم ملی نوجوانان و پس از یکسال به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد.
وی پس از ۲ سال حضور در اردوی جوانان و کسب مدال طلای جام بین المللی (محمد قاضی) ترکیه به دلیل آسیب دیدگی ۲ سال از میادین ورزشی دور بوده است.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

جواد فرج پور

اردوی آمادگی تیم ملی بزرگسالان

مسابقات آسیایی جاکارتا Jakarta

مدال طلای جام بین المللی ترکیه Turkiye

فدراسیون

المپیک