پنجاه وچهارمین تور دوچرخه سواری در قونیه

پنجاه و چهارمین رقابت های تور دوچرخه سواری ریاست جمهوری ترکیه

که یکی از مهمترین جشنواره های ورزشی جهان می باشد، روز سه شنبه ۹ اکتبر (امروز ) مقارن با ۱۷ مهر ماه در شهر قونیه Konya آغاز می شود. این اولین بار است که این تور در قونیه، پایتخت دوچرخه سواری ترکیه آغاز می شود.

در این برنامه مهم ورزشی، ۱۴۰ ورزشکار از ۲۰ تیم مختلف جهان شرکت می کنند. رئیس فدراسیون دوچرخه‌ سواری ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح این جشنواره بزرگ ورزشی که در هتلی در قونیه برگزار شد، اظهار داشت: تور دوچرخه سواری پنجاه و چهار سال است که بدون وقفه برگزار می شود و یک جشنواره ورزشی بسیار مهم است. 

محل شروع تور دوچرخه سواری ۲۰۱۸ شهر قونیه می باشد و با عبور از شهرهای مختلف این تور ورزشی در استانبول خاتمه می یابد. در قونیه ۴۸۵ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ساخته شده است، این بعد از نیویورک، دومین مسیر طویل دوچرخه سواری جهان است. قونیه بیشترین ورزشکار ملی را دارد و بیشتر از تمام شهرهای ترکیه در اینجا دوچرخه سواری می شود. 

روز سه شنبه (امروز ) ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی تور بزرگ دوچرخه سواری آغاز می شود و در مرحله اول از آنتالیا به آلانیا خواهیم رفت، سپس از مارماریس – سلجوق و به مانیسا سپس بورسا می رسیم، از پایتخت سلجوقیان به عثمانی خواهیم رفت. از پل عثمان قاضی تا تونل اوراسیا برای اولین بار در جهان دوچرخه سواران از تونل زیر دریایی اوراسیا عبور خواهند کرد و به میدان سلطان احمد استانبول خواهند رسید.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

تور دوچرخه سواری ریاست جمهوری ترکیه

استانبول

تور دوچرخه سواری ۲۰۱۸ شهر قونیه

آنتالیا

آلانیا

پایتخت سلجوقیان