تور مجازی ۳۶۰ درجه،مسجد حاجی بایرام Haci Bayram Mosque آنکارا

تور مجازی ۳۶۰ درجه،مسجد حاجی بایرام Haci Bayram Mosque آنکارا

آنکارا یکی از شهرهای دیدنی در ترکیه است که می توان اقسام مختلف جاذبه های گردشگری را در آن دید. خوشبختانه جاذبه های ترکیه از نظر اسلامی تا حدودی قوی تر از سایر مکان ها است. به عنوان مثال مسجد ها را می توان در زمره برترین جاذبه های این کشور نیمه آسیایی و نیمه اروپایی دانست. مسجد های مشهور زیادی در سراسر ترکیه وجود دارند، اما در آنکارا مهم ترین مسجد شاید مسجد حاجی بایرام باشد.

مسجد حاجی بایرام یکی از مکان های توریستی و دیدنی و تاریخی شهر آنکارا محسوب می شود که هر سال گردشگران زیادی که به ترکیه و شهر آنکارا مسافرت می کنند از آن دیدن می کنند .

مسجد حاجی بایرام آنکارا بعد از معبد آگوستوس در محله اولوس قرار دارد و در اصل در سال ۲۸-۱۴۲۷ساخته شده و در کنار آرامگاه صوفی نامدار «حاجی بایرام ولی» (بنیان گذار فرقه بایرامی) واقع شده است. این مسجد توسط معمار سینان در قرن ۱۶۶ و توسط یکی از نوه های حاجی بایرام ولی در سال ۱۷۱۴ ساخته شده است. امروز این مسجد مشخصات مساجد قرن ۱۷ و ۱۸ را نشان می دهد.

این مسجد که یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد، از آجر و قطعات سبز رنگ ساخته شده که در شب با وجود نورپردازی های متعدد، زیبایی آن دو چندان می شود و بازدید در شب را بسیار لذت بخش تر خواهد کرد. در حال حاضر مسجد حاجی بایرام برای مراسم رسمی و غیر رسمی استفاده می شود و غالبا عروس و دامادهای جوان از آن دیدار می کنند.  مقبره حاجی بایرام در جنب محراب ساخته شده و این نمونه مقبره قرن پانزدهم است.