تور مجازی ۳۶۰ درجه،میدان تقسیم Taksim

میدان تقسیم Taksim

یکی از مدرن ترین و شناخته شده ترین میادین شهراستانبول میدان تکسیم می باشد.نام این میدان از نام آب انبار سنگی بزرگی که در ضلع غربی میدان قرار گرفته و تقسیم و انشعاب آب در این مکان انجام میشده، گرفته شده است.
از ویژگی های این میدان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس و مترو
-قرار گرفتن هتل ها و رستوران های بزرگ و معروف در این منطقه
–  وجود بسیاری از هتل ها و رستوران ها در این مکان
– و اینکه چون میدان تکسیم نقطه آغازین خیابا استقلال می باشد گردشگران به مرکز خرید هم به آسانی می توانند دسترسی پیدا کنند
به همین دلیل خیابان استقلال و میدان تکسیم تبدیل به یک منطقه توریستی در قلب شهراستانبول شده است.

خیابان استقلال که کاملا سنگ فرش شده است فقط محل عبور عابرین پیاده است و به دلیل امکانات خاصی که در این خیابان وجود دارد. تبدیل به محلی برای برگزاری اعیاد، مراسم ها و کنسرت ها شده است.حتی وقتی در هنگام غروب یا شب به خیابان استقلال و حوالی تکسیم بروید در هر گوشه واطراف آن گروه هایی دیده می شوند که مشغول نواختن یا خواندن انواع مختلفی از سبک های موسیقی هستند.
در ابتدای خیابان استقلال یعنی در همان میدان تکسیم یکی از مهمترین آثار تاریخی به نام بنای یادبود استقلال و جود دارد،این بنا در واقع آتاتورک را به عنوان یک فرمانده نظامی و یک فرمانروا به تصویر کشیده اس. این اثر هنری توسط هنرمند ایتالیایی به نام پیتر و کانونیکا در سال ۱۹۲۸ ساخته شده است. پس از ساخت این اثر هنری این مکان به مرکز برگزاری جشن ها و مراسم عمومی و رسمی ترکیه تبدیل شده است.
میتوان گفت ضلع جنوبی بنای استقلال نماد پایه گذاران ترکیه نوین است و قسمت شمالی آن نماد جنگ استقلال و ارتش ترکیه می باشد. در سوی دیگر میدان تکسیم،ساختمان بزرگ مرکز فرهنگی آتاتورک قرار گرفته است.امروزه کنسرت ها و برنامه های فرهنگی زیادی در سالن های این ساختمان به ویژه سالن مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می شود. برگزاری فستیوال بین المللی ترکیه در این محل، همه ساله افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.این مرکز فرهنگی بزرگ در حال حاضر در حال بازسازی است.

مجله مرمر،برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه