تور مجازی ۳۶۰ درجه،میدان کوناک Konak Square ازمیر

تور مجازی ۳۶۰ درجه،میدان کوناک Konak Square ازمیر

میدان کوناک یکی از میادن اصلی و شلوغ شهر ازمیر است، که برج معروف ساعت در وسط آن قرار دارد. این برج که نماد ازمیر ‏محسوب می شود، در سال ۱۹۰۱ ساخته شده است. اغلب ساختمان های اطراف میدان کوناک متعلق به دولت ترکیه (استانداری ترکیه) است. بناهایی مثل مسجد «کوناک یالی» و بازار کِمِرالتی (بازار اصلی شهر) را هم می توانید در ‏اطراف میدان کوناک پیدا کنید. در قسمت جنوبی هم مرکز فرهنگی دانشگاه اژه که مجموعه فرهنگی هنری شامل خانه اُپرا، آکادمی موسیقی و موزه هنرهای مدرن است، قرار دارد.

به گردشگران تور ازمیر  پیشنهاد می کنیم به محله بزرگ آلسانژاک سر بزنید. این محله در منطقه شهری و در قسمت مرکزی شهر کوناک واقع شده است. این منطقه از سواحل جنوبی خلیج ازمیر و کنار مشهور ترین میدان ازمیر یعنی میدان کوناک (برج ساعت) شروع می شود و حدوداً ۳۲۰۰ متر در کنار ساحل ادامه دارد. يکي از مراکز خريد ازمير آلسانژاک ( Alsancak ) است. اين منطقه شامل فروشگاه هاي پوشاک زنانه، مردانه، بچه گانه، انواع اسباب بازي، عينک و وسايل الکترونيک و اصولاً هرچه که شما بخواهيد را در اين فروشگاه ها خواهيد يافت. مارک هاي معروفی دنیا هم در منطقه شعبه هایی دارند.

میدان کوناک شلوغترین بخش شهر است و شامل محوطه ای وسیع با چند بلوار و خیابان منتهی به آن است. ساختمانها و دیدنی های زیادی در این میدان و اطراف آن وجود دارد که مشهورترین آنها برج ساعت ازمیر (Zmir Clock Tower) است. این برج تاریخی در سال ۱۹۰۱ به یادبود بیست و پنجمین سالگرد به تخت نشستن عبدالحمید دوم، پادشاه عثمانی در سال های ۱۸۷۶ تا ۱۹۰۹، به سبک معماری عثمانی ساخته شد و ۲۵متر ارتفاع و ۴ آبخوری دارد که در اطراف پایه این برج قرار گرفته اند. طرح ستون های آن از طرح های آفریقای شمالی الهام گرفته شده است.میدان کوناک(konak square izmir) در انتهای جنوبی خیابان آتاتورک در منطقه کوناک ازمیر است. البته در تابستان ها این میدان بسیار شلوغ می شود ولی در زمستان ها به دلیل بارندگی افراد کمتری به میدان می آیند. استانداری ازمیر، ساختمان شهرداری و مسجد یالی در میدان کوناک قرار دارند.

بناهایی چون مسجد «کوناک یالی» با کاشی کاری های زیبا و  همچنین ورودی اصلی بازار سنتی کمرآلتی (بازار اصلی شهر) را نیز می‌توانید در ‏اطراف میدان کوناک پیدا کنید. بازار سرپوشیده کمرالتی با کوچه های باریک، فروشنده هایی که اجناس شان را بیرون مغازه هم چیده اند و فرش ها و پارچه هایی که جلوی مغازه ها آویزان است. این بازار فضای یک بازار سنتی را دارد.

در این میدان می توانید از شخصی که دانه پرنده می فروشد، دانه خریده و بچه هایتان به پرندگانی که در میدان هستند، دانه بدهند. این می تواند سرگرمی خوبی برای فرزندانتان باشد. در این میدان ایستگاه اتوبوس و مترو هم در دسترس همگان قرار دارد. مکان هایی هم برای نشستن و دیدن اطراف در نظر گرفته شده است. همچنین سرویس های بهداشتی نیز برای رفاه حال گردشگران تور ترکیه وجود دارد.