تور مجازی ۳۶۰ درجه، جزایر پرنس prince islands استانبول

تور مجازی ۳۶۰ درجه، جزایر پرنس prince islands استانبول

جزایر پرنس مجموعه ای از جزایر نه گانه است که ۴ جزیره بیوک آدا ، هئیبئلی آدا ،بورگاز آدا و کینالی آدا بزرگ مشهورترند و جمعیت این جزایر ۲۰ هزار نفر است اما در تابستان با گردشگران تور استانبول به ۵۰۰۰ هزار نفر هم میرسد. البته دریای مرمره جزایر زیادی دارد اما جزایر پرنس به خاطر نزدیکی به استانبول و مکانهای تاریخی و توریستی مشهور است. در دوران بیزانس این جزایر محل تعبیدگاه شاهزادگان به شمار می آمده است.
این مجموعه جزایر پرنس بسیار آرام، سرسبز و عاری از اتومبیل است و تفاوت بسیار زیادی با شهرهای بزرگ دارند، به طوری که برای استراحت، آرامش یافتن و فرار از هیاهو و ترافیک شهرهای بزرگ مکان بسیار مناسبی هستند. گردشگران بعد از دیدار از استانبول، می توانند با لنج‌های مسافربر به جزایر پرنس بروند و به محض ورود این تفاوت را احساس خواهند کرد. امروزه این مکان با توجه به اقلیم آب و هوائی مناسب و هم چنین خانه های چوبی خود که متعلق به قرن ۱۹ می باشد به عنوان مرکزی مناسب برای گذراندن تعطیلات در روزهای گرم تابستان مبدل شده است.

اسکله کاباتاش از چندین پایانه تشکیل شده بود که کشتی های کوچک و بزرگ مسافرین رو جابجا می کنند و موسسات خصوصی با کشتی های شیک تر افراد خاص را می برند و همچنین یک ایستگاه دولتی هم دارد که جزء سیستم حمل و نقل عمومی استانبول است و در واقع با بلیط مترو و یا اتوبوس می توانید از آن استفاده کنید. اسکله کاباتاش در قسمت انتهایی جنوبی تنگه بسفر قرار دارد لازم به ذکر است که این تنگه دریای سیاه رو به دریای مرمره متصل میکند و یکی از مکان های جذاب برای گردشگران تور استانبول محسوب میشود و عامل جدایی دو قاره آسیا و اروپا است. دو پل بزرگ به نام های پل بغاز و پل سلطان محمد فاتح بر روی این تنگه وجود دارد و بقیه تردد از طریق کشتی ها انجام می شود.

در جزیره بویوک آدا امکان گردش با کالسکه وجود دارد. از جزایر دیگر معروف این مجمع الجزایر می توان به کنیالی ، صدف ، بورگاز و هی بلی آدا اشاره کرد. در جزایر پرنس همه حیوانات از جمله سگ و گربه و پرنده در کمال صلح و به طور کاملا مسالمت آمیز در کنار هم و در کنار انسانها زندگی می کنند به طوری که بسیار دیده می شود که سگی باگربه و پرنده با هم بازی می کنند. این حیوانات با آدمها نزدیک و دوست هستند. مرغان دریایی همواره کشتی مسافرین را دنبال می کنند تا از آنها غذا دریافت کنند اگر بیسکویتی را در دست خود در هوا بگیرید پرنده آن را از شما خواهند گرفت.