تور مجازی ۳۶۰ درجه، مسجد اورتاکوی ortakoy mosque استانبول

تور مجازی ۳۶۰ درجه، مسجد اورتاکوی ortakoy mosque استانبول

محله اورتاکوی که در آن کلوپ های تفریحی بسیار زیادی وجود دارد و درست روبروی مسجد اورتاکوی واقع شده است یکی از مناطق لوکس و دیدنی در تور استانبول به شمار می آید.

مسجد کبیر مجیدیه که در بین مردم به مسجد اورتاکوی معروف است در محله اورتاکوی ناحیه بشیکتاش در تنگه استانبول با طرز معماری نئوباروک ساخته شده است . این مسجد در سال ۱۸۵۳۳ بفرمان سلطان عبدالمجید از سوی معمار نیگوئوس بالیان در یکی از مکانهای بی نظیر تنگه استانبول احداث شده است . در ساخت مسجد اورتاکوی که نمایی بسیار زیبا و ظریف دارد، طرز معماری نئو باروک بکار رفته و تمامی مساجد ساخته شده به دستور سلاطین عثمانی متشکل از دو بخش«حرم» و «پادشاهی» می‌باشد . پنجره های وسیع و بلند این مسجد بشکلی طراحی شده که بتواند نور متغیر تنگه را به داخل آن منعکس نماید. این مسجد دارای دو مناره پله دار با یک جایگاه موذن بوده و دیوارهای آن با سنگ سفید ساخته شده است . دیوارهای تنها قبه آن نیز با موزائیک های صورتی رنگ تزئین شده اند. محراب و منبر مسجد تلفیقی از موزائیک و مرمر می‌باشد که با ظریف کاری ویژه‌ای ساخته شده است تا با طراحی زیبا به یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شود .

مسجد اورتاکوی استانبول در فاصله نزدیکی به پل معلق بسفر در محله اورتاکوی که از مناطق معروف استانبول است، قرار گرفته و مثل یک عتیقه در کنار یک اثر مدرن منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده است . معمار مسجد اورتاکوی استانبول همان معمار قصر دولما باغچه یعنی نیکوگوس است که سبک باروک دارد. علاوه بر محل قرار گیری مسجد دکوراسیون داخلی و خارجی نیز بسیار زیباست همچنین در مسجد دستخط های سلطان مجید نیز موجود می باشد . درهای این مسجد زیبا در سال ۲۰۱۴ بعد از یک بازسازی جامع، دوباره به روی بازدیدکنندگان گشوده شد و این روزها یکی از پر بازدیدترین دیدنی های استانبول است .