جزیره جنت Cennet Adası مارماریس ترکیه

جزیره جنت مارماریس  Cennet Adası Marmarisجزیره جنت از بهترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری مارماریس است.  این شبه جزیره با جنگل پوشیده شده و دارای هتل و رستوران های مختلف است. در این جزیره در تابستان تورهای قايقرانی برگزار می شود و محل مناسبی برای شنا و تفريح است.

فاصله این جزیره از مارماریس با قایق ۳۰ دقیقه است. مارماریس در جنوب غربی ترکیه قرار دارد، فرودگاه دالامان در فاصله ۹۵ کیلومتری این شهر و فرودگاه میلاس شهر بودروم نیز، در فاصله ۱۳۳ کیلومتری آن قرار دارد.

 قدمت شهر مارماریس به شش قرن قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدید کنندگان ترکیه را به خود جذب می‌کنند. مارماریس بواسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای هوای معتدل بوده و امکان شنا کردن وجود دارد. همچنین کوههای مرتفع و بهم فشرده و جنگلهای کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ و درختان کمیاب، پوشش گیاهی مارماریس را تشکیل می دهد.

از مارماریس بوسیله اتوبوس میتوان به دورترین نقاط ترکیه رفت و آمد نمود. همچنین سرویس های منظم اتوبوسرانی به شهر های نزدیک از قبیل بودروم، داتچا و فتحیه نیز برقرار است. ترمینال اتوبوس در فاصله ۲ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. با اتوبوس می توان از مارماریس به شهرهای بودروم – استامبول – فتحیه و آنتالیا سفر کرد.
فاصله بین بودروم و مارماریس ۱۶۵ کیلومتر است که حدود ۳.۵ ساعت طول میکشد.
فاصله بین استانبول و مارماریس ۸۰۵ کیلومتر است که حدود ۱۳ ساعت طول میکشد.
فاصله بین فتحیه و مارماریس ۱۷۰ کیلومتر است که حدود ۳ ساعت طول می کشد.
فاصله بین آنتالیا و مارماریس ۵۹۰ کیلومتر است که حدود ۶ ساعت طول میکشد.

بلوار اگمنلیک اصلی‌ترین خیابان شهر مارماریس، است که مجسمه اتاتوررک در کنار ساحل آن قراردارد. برای گشت و گذار در شهر، به جز تاکسی‌های زردرنگی که به تاکسی‌متر مجهز هستند، می‌توانید دولموش یا همان ون‌ها را که جا برای یازده مسافر دارند، سوار شوید. دولموش‌ها مانند مینی‌بوس‌ها در مسیرهای مشخصی رفت و آمد می‌کنند و هزینه‌ی زیادی ندارند.

 

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

بودروم

 مارماریس

استانبول

فتحیه

آنتالیا

مجسمه اتاتوررک