جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر استانبول

نوزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر Kültür ve Sanat Festivali

 در بویوک چکمجه Büyük çekmece تا تاریخ ۴ آگوست ۲۰۱۸ با حضور ۱۳۶۰ هزار شرکت کننده  از ۶۴ کشور برگزار می شود. شعار این جشنواره (عشق به یکدیگر و صلح برای همه) می باشد که شرکت کنندگان دست به دست بر روی پل تارخی (میمار سینان Mimar Sinan) به تمام دنیا پیغام دادند.

بخش های مختلف این فستیوال رقص های فولکلوریک می باشد، هر کشور شرکت کننده با پوشیدن لباس های مخصوص و موزیک های کشورشان می رقصند و با کشورهای دیگر رقابت می کنند. علاوه بر رقص، جشنواره شامل مسابقه عکاسی، نمایش های عروسکی، نمایشگاه های هنری مختلف می باشد.

افتتاحیه نوزدهمین فستیوال فرهنگ و هنر با نمایش آتش بازی بر روی پل (میمار سینان Mimar Sinan) و با پایکوبی و رقص های محلی کشور های مختلف برگزار شد و فستیوال فرهنگ و هنر تا روز شنبه ۴ آگوست (۴Temmuz) از ساعت ۱۰ تا ۲۰:۰۰ ادامه خواهد داشت.

دکتر حسن آک گون، شهردار ناحیه بویوک چکمجه، سازمان دهنده این جشنواره معتقد است که جشنواره چند فرهنگی به جوانان درس پذیرش و سازگاری و قدر شناسی از فرهنگ های دیگر را می دهد. شرکت کنندگان بین المللی که یک سال تمام برای این جشنواره آماده می شوند، با آمدن به ترکیه مهمان نوازی ترک ها و فرهنگ استانبول را نیز تجربه می کنند. 

مجله مرمر،Marmar Magazine , برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

جشنواره بین المللی در ترکیه

جشنواره فرهنگ و هنر Kültür ve Sanat Festivali

بویوک چکمجه Büyük çekmece

میمار سینان Mimar Sinan