جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دوستی

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه (دوستی) با تم های مختلف دوستی در قالب های مختلف مانند :

دوستی با همسایه، جغرافیا و تاریخ برای نخستین بار با حضور گسترده فیلمسازانی از سراسر جهان به ویژه ایران در استانبول، روز جمعه ۱۴ دسامبر مقارن با ۲۳ آذر در استانبول آغاز خواهد شد. این جشنواره در سه بخش اصلی، حرمت ۴۰ ساله و پانوراما به داوری کمال تبریزی کارگردان ایرانی، نجوی نجار کارگردان و نویسنده فلسطینی، توفیق باشر کارگردان، سزین آکباش اوغلو بازیگر از ترکیه و به ریاست یوکسل آکسو نویسنده و کارگردان ترک برگزار خواهد شد.

از مجموع ۴۸ فیلم کوتاهی که قرار است از کشورهای مختلف در این جشنواره اکران شوند، ۱۴ فیلم به کارگردانان ایرانی تعلق دارند. در بخش اصلی این جشنواره از ۱۷ فیلم کوتاه، شش فیلم متعلق به کارگردانان ایرانی است. همچنین، ۵ فیلم از ترکیه و فیلم هایی از قرقیزستان، فرانسه، بلژیک، فلسطین، اسپانیا، قزاقستان حضور دارند.

در بخش (حرمت ۴۰ ساله) این جشنواره که اغلب فیلم هایی با موضوعاتی همسو با تم آن قرار می گیرند، ۱۷ فیلم حضور دارد که ۶ فیلم ساخت ایران است. بخش (پانوراما) این جشنواره نیز مربوط به فیلم های کوتاهی که در جشنواره های دیگر جوایزه متعددی را کسب کرده اند، است. در این بخش ۲ فیلم از ایران در کنار فیلم هایی از ترکیه، آمریکا، نپال، کرواسی، انگلستان، سودان، سوئیس، روسیه و فرانسه اکران خواهند شد.

قرار است در طول این جشنواره سه فلیم بلند (مارمولک) اثر کمال تبریزی، (خانه دوست کجاست) اثر عباس کیارستمی و (چشمان دزد) اثر نجوی نجار نیز اکران شود. در طول این جشنواره سه روزه، کنفرانس ها و کارگاه های متعددی با حضور بازیگران و کارگردانان برگزار خواهد شد.

مجله مرمر Marmar magazine برترین مرجع اطلاع رسانی و گردشگری فارسی زبان در کشور ترکیه.

فیسبوک مجله مرمر

پیج مجله مرمر 

اینستاگرام مجله مرمر

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ترکیه

جشنواره ها در ترکیه

جشنواره فیلم