جشنواره موسیقی‌ محلی باحضور همایون شجریان

نخستین جشنواره موسیقی‌‎های محلی استانبول با حضور هنرمندانی از کشورهای

ترکیه، ایران، اسپانیا، کره و آذربایجان از ۱۰ – ۱۴ آذر مقارن با ۱ – ۵ دسامبر در تالار کنسرت جمال رشید ری در منطقه حربیه استانبول برگزار خواهد شد. همایون شجریان خواننده موسیقی سنتی ایرانی با همراهی تهمورس و سهراب پورناظری تازه ترین کنسرت خود را در روز دوشنبه ۱۲ آذر مقارن با ۳ دسامبر در قالب فستیوال بین المللی موسیقی های مردمی استانبول برگزار خواهند کرد.

 

امسال در این فستیوال علاوه بر این گروه، هنرمندانی چون پاکو پنیا نوازنده اسپانیایی، عزیزه مصطفی زاده خواننده و نوازنده از آذربایجان، یاووز بینگول و ارکان اُغور و اسماعیل حقی از ترکیه، گروه هونا از کره جنوبی، کنسرت لنا شمامیان خواننده نامدار سوری، جیهاد تاشکین نوازنده برجسته ویولن و سوبرا من یم نوازنده ویولن حضور دارند.

در این کنسرت آثاری از آلبوم های : (نه فرشته‌ام، نه شیطان)، خداوندان اسرار و آیینه‌ها اجرا می‌شود که از جمله‌ آن می‌توان به درون آینه، کولی، دل به دل، شتک، حصار، نازعشق، آیینه ها، آواز (بیا کز عشق تو بیگانه گشتم)، با من صنما و خداوندان اسرار با اشعاری از مولانا، حافظ، هومن ذکایی و سیمین بهبهانی  اشاره کرد.

 

 

طهمورس پورناظری نوازنده تار، سه‌تار و تنبور، سهراب پورناظری نوازنده کمانچه و تنبور، حسین رضایی‌نیا نوازنده دف، آیین مشکاتیان نوازنده سازهای کوبه ای، مهیار طریحی نوازنده سنتور، آزاد میرزاپور نوازنده بربت و آرین کشیشی نوازنده بیس گروه نوازندگان این کنسرت را تشکیل می دهند.

مجله مرمر Marmar magazine برترین مرجع اطلاع رسانی و گردشگری فارسی زبان در کشور ترکیه.

فیسبوک مجله مرمر

پیج مجله مرمر 

اینستاگرام مجله مرمر

نخستین جشنواره موسیقی‌‎های محلی استانبول

منطقه حربیه استانبول

سهراب پورناظری

همایون شجریان

فستیوال بین المللی موسیقی های مردمی استانبول