دهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب آنکارا

دهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب آنکارا با حضور جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان ویژه در محل مجتمع نمایشگاهی کنگراسیون آنکارا برپا شد.به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) ، نمایشگاه کتاب آنکارا بعد از نمایشگاه کتاب استانبول در جایگاه دوم قرار دارد و این دهمین نمایشگاه و بوستان کتاب است که با حضور تعداد زیادی از ناشران و دست‌اندرکاران چاپ و نشر کتاب در ترکیه و چند کشور خارجی با حضور ایران به عنوان مهمان ویژه در محل مجتمع نمایشگاهی کنگراسیون آنکارا گشایش یافت.

در این نمایشگاه، رایزنی فرهنگی کشورمان با همکاری مؤسسه الهدی و دانشگاه المصطفی العالمیه به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران آثار ترجمه شده و منتشره در زمینه‌های ادبیات، تاریخ، منابع دینی، هنری، فرهنگی و اجتماعی را در این نمایشگاه در اختیار علاقه‌مندان قرار دادند.

در آیین افتتاحیه این مراسم که حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ایران حضور داشت، علیرضا بیکدلی، سفیر ایران در خصوص نقش کتاب و انتشارات در ایران، در سخنانی گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از مهمترین نمایشگاه‌های منطقه است که بطور منظم برپا می‌شود.

متین کارااستا، مدیر پروژه نمایشگاه کتاب آنکارا بیان کرد: فضای دهمین نمایشگاه کتاب آنکارا نسبت به نمایشگاه سال گذشته وسیع‌تر شده است که بیش از ۱۵۰ ناشر مهم و ۴۰ صحاف ترکیه در آن حضور دارند.

وی در ادامه، افزود: این نمایشگاه شامل شرکت‌های انتشاراتی می‌شود که با ارائه تخفیف‌های مناسب، دوستدارن کتاب را به خود جلب کرده است.

پس از آن، تولگا گوراوجاق، رییس اتحادیه صحافان ترکیه اظهار کرد: صحاف‌ها به مدت پنج سال است که در نمایشگاه‌های کتاب حضوری فعال دارند که کارهای خود را به طور سنتی دنبال می‌کنند و این مهم با استقبال گسترده‌ای روبرو شده است.

ایران تنها کشوری است که به این نمایشگاه دعوت شده و میهمان ویژه دهمین نمایشگاه کتاب آنکارا است. نمایشگاه کتاب آنکارا در مرکز نمایشگاه و کنگره اتاق بازرگانی آنکارا تا ۲۷ دی‌ماه جاری دایر خواهد بود.