روز جهانی مادر در ترکیه

روز جهانی مادر در ترکیه

روز جهانی مادر در سال یکبار در کشورهای جهان تجلیل می شود، اما این روز مثل روز جهانی زن نیست که در همه جهان در یک روز (۸ مارچ) تجلیل شود، اکثر کشورهای جهان این روز را در روزهای مختلف ماه مه جشن می گیرند و سایر کشورها در ماه های مختلفی از سال این روز را جشن می گیرند.

در تقویم کشور ترکیه در دومین یکشنبه (روز سیزدهم) ماه مه روز جهانی مادر ثبت شده است. در برخی از کشورها روز مادر تعطیل است و به این مناسبت علاوه بر دادن هدیه‌هایی به زنان، خواهران، مادران و مادر بزرگ ها، این امکان برای آنها فراهم می‌شود تا در مراسم هایی که به مناسبت این روز برگزار می شود شرکت کنند.

بسیاری از سیاستمداران، مقامات عالی رتبه هنرمندان و بزرگان ترکیه نيز در صفحات اجتماعی خود پیام‌ تبریک به مناسبت این روز را منتشر می کنند. برخی از مقامات سیاسی در ترکیه به زیارت مادران شهدا رفته و این روز را پیشاپیش به آنها تبریک می گویند.

مقامات عالی ترکیه در روز مادر پیام هایی را به مناسبت این روز منتشر می نمایند. مانند رجب طیب اردوعان در پیام خود ضمن ابراز دلتنگی برای مادرشان می گویند : همه مادران این کشور را همانند مادر خودم میدانم و بینالی ییلدیریم نیز ضمن تاکید بر قدردانی و تشکر از مادران شهدا، ابراز می نمایند : که مادران منبع عشق و صبر هستند.

 

مجله مرمر marmar magazine ،برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه