ساخت فیلم های تاریخی در شهر مادرین ترکیه

شهر ماردین Madrin ترکیه با داشتن آثار متعدد تاریخی و بناهای باستانی متعلق

به تمدن های مختلف و استقبال گسترده فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان از این شهر، به یک لوکیشن فیلم های تاریخی تبدیل شده است. در شهر مادرین اقوام و نژادهای مختلف و پیروان اسلام، مسیحیت و یهودی در طول تاریخ در کنار هم زندگی کرده اند، در سایه عملیات موفق نیروهای امنیتی کشور به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است.

 شهر ماردین با خانه های سنگی قدیمی، همچنین محلی برای فیلمبرداری فیلم‌ها، سریال‌ها، کلیپ‌ها و مستندها است. این شهر به دلیل داشتن آثار متعدد تاریخی و فرهنگی متعلق به ۲۵ تمدن جهان از جمله تمدن‌های سومريان، بابليان، آشوريان، ايران‌ باستان، روميان، امپراطوری بيزانس و سلسله‌های عباسی، سلجوق و امپراطوری عثمانی مطرح شده است.

استاندار ماردین اظهار داشت که این شهر منبع الهام برای هنرمندان شده است. وی با اشاره به حمایت استانداری از کارگردانان و تهیه‌کنندگان فیلم، عکاسان و فیلمسازان گفت: طی یک سال گذشته بسیاری از کلیپ های هنرمندان در این شهر فیلمبرداری شده است. شرکت های ملی و بین المللی برای تصاویر کاتالوگ ها، ماردین را انتخاب می کنند. شهر ماردین به لحاظ قدمت تاریخی غنی بوده و بناهای تاریخی ارزشمندی در آن واقع شده که گردشگران بی شماری را از اطراف جهان به این شهر می کشاند.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

شهر ماردین Madrin ترکیه

فیلمسازان ترکیه

فیلمنامه‌نویسان ترکیه

امپراطوری بيزانس