شرکت سوئیسی خدمات اینترنتی رزرو خانه در ایران راه‌اندازی کرد.

شرکتی سوئیسی سایتی مشابه “ایر بی‌ان‌بی” برای رزرو اقامت‌گاه تفریحی در ۹ شهر ایران راه انداخت. این سایت اما فقط می‌تواند به خارجی‌ها خانه کرایه دهد. پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری در ایران رونق یابد.

یک شرکت سوئیسی وب‌سایتی مشابه “ایر بی‌ان‌بی” برای ایران راه‌اندازی کرده است. “ایر بی‌ان‌بی” وب‌سایتی است که در بسیاری از کشورهای جهان به مردم امکان کرایه کردن خانه یا کرایه دادن خانه‌های خود را می‌دهد.

به گزارش روزنامه‌ی “گاردین” این وب‌سایت به نام “اورینت‌استی” فعالیت خود را از دو هفته‌ی قبل آغاز کرده و قرار است در دست‌کم ۹ شهر ایران، اقامت‌‌گاه‌های مختلفی از یک اتاق در داخل خانه تا خانه‌ی بزرگ و مجهز به امکانات مختلف را به مشتریان اجاره دهد.

“گاردین” نوشت که این وب‌سایت در همین آغاز کار دست‌کم ۲۰۰ اقامت‌گاه در نقاط مختلف ایران برای کرایه فهرست کرده است. در اولین هفته‌ی کاری ۵ مسافر خارجی از خدمات این سایت استفاده کرده و خانه‌هایی را برای سفر گردشگری خود به ایران رزرو کردند.

-جذب توریست با چای لب‌سوز ایرانی در نمایشگاه گردشگری آلمان

مهرزاد خوئی، مدیر این پروژه که تابعیت دوگانه ایرانی و فرانسوی دارد، در کنفرانسی در شهر ژنو اعلام کرد که هزینه‌ی اقامت‌گاه‌های فعلی سایت بین ۲۰ دلار تا ۳۰۰ دلار است. او اعلام کرد که پروژه به دنبال جذب سرمایه‌ی بیشتر و ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی برای همکاری است.

خوئی به “گاردین” گفت: «ما می‌خواهیم گردشگر خارجی ایران را جور دیگری تجربه کند. خانه‌های ما و زندگی روزمره‌ی ما را ببیند، فرهنگ ایران را نه از دریچه آن‌چه برای چشم گردشگر خارجی از قبل تعیین شده، که همان‌جور که هست ببیند و تجربه کند.»

پروژه‌ی “اورینت استی” موفق به کسب مجوز برای فعالیت از مقامات سازمان گردشگری ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز شده است.