شهر باستانی کانلی دیوانه Kanlidivane

کانلی دیوانه Kanlidivane نام شهری باستانی در مرسین ترکیه میباشد.

این شهر باستانی نام دیوانه خونین را بر خود دارد. این نام به دلیل این باور بر این شهر نهاده شد که مردم بر این باور هستند که در زمان رم باستان، رومی ها جنایتکاران و یا مجروحان را در گودالی عمیق میریختند برای خوراک حیوانات وحشی که پرورش میدادند. که رودی از خون در هنگام باران از این شهر جاری میشد.

Kanyteleis Kanlıdivane ویرانه های Kanyteleis که در ۳ کیلومتری شمال Ayaş در ۵۰ کیلومتری بزرگراه Mersin-Silifke قرار دارند، ابتدا توسط Langlois در اواسط قرن نوزدهم کشف شدند و جالب ترین ویرانه های این شهر هستند. اولین اسناد مربوط به محل سکونت، که به عنوان یک حلقه مقدس پادشاهی Olba باستان در اطراف یک کوه گسترده و نام باستانی Kanyteleis ساخته شده است، برخی از کتیبه های متعلق به قرن ۳ قبل از میلاد است.

 

 

این منطقه در ۳ کیلومتری شمال ایاس بلوستی قرار دارد که توسط منطقه سیلیفکه محدود شده است. شهر باستانی Kanyteleis، حل و فصل مقدس این تا قرن ۳ ادامه دارد. امروزه در این ویرانه ها بسیاری از ساختمان های متعلق به دوره های هلنیستی، رومی و بیزانس وجود دارد. هنگامی که از این شهر باستانی بازدید میکنید، می توانید معابد، کلیساها، مخازن، امدادگران ساخته شده، برج ها، کلیساها و ساختمان های مختلف تاریخی را ببینید.

داستانهای الهه های خونین در ویرانه های Basilica و سردابهای دوره بیزانس توانسته است زنده بماند.

این Basilica Papilos در شمال شهر این الهه دیوانه خونین است، کلیسای پاپیلوس نیز در این منطقه قرار دارد. در زمان بیزانس، مسیحیت بسیار گسترده شد و مکان های جدید و بزرگ برای عبادت وجود داشت.

 

مجله مرمر marmar magazine، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

Kanlidivane

کانلی دیوانه Kanlidivane

ویرانه های Kanyteleis

سردابهای دوره بیزانس

کلیسای پاپیلوس

مرسین ترکیه

رم باستان