شهر زیبای دیدیم Didim در ترکیه 

شهر زیبای دیدیم Didim در کشور ترکیه در کرانه های دریای اژه قرار گرفته است.

این شهر علاوه بر زیبایی های طبیعی دارای آثار باستانی متعدد، حیات وحش خاص و زمستان های گرم است.
شهر دیدیم Didim دارای سواحلی از ماسه های طلایی و آب هایی آرام می باشد که بخصوص در فصل تابستان تبدیل به یکی از زیباترین سواحل کشور ترکیه می باشد. انواع سرگرمی های آبی در کنار ساحل شهر دیدیم Didim یکی از جاذبه های گردشگری برای گردشگران و توریست ها می باشد. برخی از سواحل دریای دیدیم Didim محلی برای غواصی می باشد مانند: سواحل آلتینکوم Altinkum، آکبوک Akbük و یشیل کنت Yeşilkent، که با سوار شدن بر قایق های تفریحی که مجهز به امکانات لازم و غذا و نوشیدنی نیز هستند، علاوه بر لذت قایق سواری بر روی آب های بی پایان، جنگل ها و کوه های اطراف به خلیجی بکر می رسید که در آن به شنا کردن و غواصی می پردازید.

در اعماق دریای اژه Ege، منطقه دیدیم Didim زندگی شگفت انگیزی وجود دارد از جمله می توان به طوطی ماهی، مهاجران گروهی، ماهی قزل آلا دریایی، دجله مورا، هشت پا، ماهی تن، عنبر ماهی، نیزه ماهی و … اشاره کرد.

دیدنی های تاریخی شهر دیدیم Didim شامل: بنای معروف و باستانی آپولون Apollon می باشد که در قسمت ورودی شهر قرار گرفته است، قسمت هایی از  بنای آپولون در یک زمین لرزه در سال ۴۹۴ قبل از میلاد تخریب شد. یکی دیگر از دیدنی های شهر دیدیم جاده ای است که بنای آپولون Apollon را به بنای آرتمیس Artemis متصل می کند و نام جاده پادشاهان، را به آن داده اند.
۱۲ مجسمه در طی این جاده قرار دارد و تمامی این مجسمه ها نمونه های خوبی از هنر باستان بودند. ۸ مورد از مجسمه ها مرد، ۲ مورد از آن ها زن و ۲ مجسمه دیگر شیر بودند که در سال ۱۸۵۸ به موزه انگلستان برده شدند.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

شهر زیبای دیدیم Didim

سواحل دریای دیدیم Didim

سواحل آلتینکوم Altinkum

یشیل کنت Yeşilkent

آکبوک Akbük

دریای اژه Ege

بنای آپولون Apollon

بنای آرتمیس Artemis