شهر زیبای چشمه Çeşme در ازمیر ترکیه

Çeşme چشمه pronounced chesh-meh

یک شهر مرزی در کنار دریا است (جمعیت حدود ۲۰،۰۰۰) در ساحل دریای اژه، در ۸۵ کیلومتری غرب Izmir. این جزیره جزیره ی یونان Chios در جزیره ی غربی ترکیه واقع شده است. نام “چشمه” به معنای “چشمه” در فارسی (چشمه) است و احتمالا از بسیاری از چشمه های عثمانی که در سراسر شهر پراکنده شده اند اشاره می کند. امروز Çeşme مرکز یک منطقه مجلل غنی است که دارای سواحل و اسپا های دوست داشتنی است.

راه های متعددی برای رسیدن به چشمه وجود دارد، مانند اینکه نیم ساعت درایو از شهر ازمیر توسط خودرو وجود دارد، و چندین شرکت اتوبوس وجود دارد که هر زمان در روز شما را به شهر ازمیر می برند. 

خدمات اتوبوس نیز از استانبول در دسترس است، مسیر طول می کشد تقریبا ۸ ساعت.

دو کشتی روزانه به داخل و خارج از Çeşme از جزیره یونانی Chios (یونانی، هیوس) وجود دارد، سوار قایق فقط بیش از یک ساعت طول میکشد.

برخی از کشتی های کروز به بندر چشمه، معمولا از ماه ژوئن تا اکتبر، وجود دارند. ترمینال کشتی جدید کروز از Atadag Caddesi، در سراسر بندر از قلعه Çeşme است. برای رفتن از قلعه چشمه از ترمینال کروز، Atadag Caddesi را با بندر سمت چپ خود، قدم زدن در کنار زیبای مارینا، قدم زدن در باریات Caddesi و بندر سمت چپ آن و قلعه چیشمه در سمت راست شما قرار دارد. پیاده روی ممکن است حدود ۲۰ دقیقه طول بکشد. 

چشمه یک شهر جمع و جور است، بنابراین ساده ترین راه برای دور زدن و راه رفتن است. قلعه Genovese در  چشمه است. در گوشه شمال غربی قلعه، میدان اصلی، قلعه کوچکی است که از قلعه با خط ساحلی در سمت غرب واقع شده است، در طرف شرق مربع اصلی، Inkilap Caddesi عابر پیاده، خیابان اصلی خرید چزمه است که از داخل گوشه شمال غربی قلعه. به جنوب، بایزید Caddesi پیچ و تاب در اطراف اسکله Marina و در نزدیکی گوشه جنوب غربی قلعه متوقف می شود.

این ساختمان در سال ۱۵۰۸ ساخته شده و توسط سلطان بایزید، پسر سلطان مهمت فاتحه (Mehmet Fatih)، برای دفاع از ساحل از حمله دزدان دریایی، تعمیر شده است. بعدها، شوالیه های سنت جان اورشلیم مبتنی بر رود ها نیز از آن استفاده می کردند. امروزه برج های نگهداری شده با شش برج و سه طرف آن، نمایش های عالی از چشمه را ارائه می دهند. همچنین دارای دو موزه تاریخی است. یک موزه دارای آثار هنری از شهر باستانی اریتره است و دیگری در مورد وقایع جنگ روسیه و ترکیه است. قلعه نیز برای جشنواره موسیقی بین المللی Cesme که هر ساله در هفته اول ماه جولای برگزار می شود، استفاده می شود. قلعه توسط یک مجسمه سزییرلی غازی حسن پاشا، یکی از فرماندهان دریایی نبرد چزمه، محافظت می شود. پاشا به طرز شگفت انگیزی لب شیرین مشهور خود را نشان می دهد و به میدان شهر می آید. پذیرش عمومی ۵ TL. ویرایش کنید
شهر قدیمی. شهر قدیمی، از اواخر دهه ۱۸۰۰ / اوایل دهه ۱۹۰۰، از ساختمانهای نئو کلاسیک یونان پر شده است، که به نظر می رسد Symi، که به خوبی حفظ شده اند و کاملا ظریف هستند. ویرایش کنید
Çeşme روستای مارینا، در سال ۲۰۱۰، با ۴۰۰ اسکله برای قایق های کوچک تا ۶۰ متر، توسط سالانه ۹۰ متر در سال ۲۰۱۱ تأسیس شده است. روستا دارای مغازه ها و کافی شاپ های بوتیک است که همه آنها به عموم مردم باز می شود. ویرایش کنید.

Alaçatı :

یک شهر تاریخی در سمت جنوب از سمت شبه جزیره جنوبی است و لذا برای باد کردن گشت و گذار مناسب است!  برای خانه های یونان، بامبوهای باستانی با توربین های بادی برق مدرن، در کنار تپه ای که مشرف به آن هستند، مشخص شده است. حدود ۸ کیلومتری شرق چشمه.


Ilıca :

یک شهر برای چشمه های حرارتی خود، واقع در ۵ کیلومتری شرق Çeşme، در ساحل شمالی شبه جزیره اشاره کرد.
جزیره یونان Chios فقط در مقابل Çeşme است، حدود یک ساعت دور از طریق کشتی، و به لطف کشتی های مکرر می تواند به عنوان یک سفر روزانه از Çeşme انجام شود. کشتی در ساعت ۱۱ صبح از Çeşme خارج می شود و سفر بازگشت در ساعت ۵ بعد از ظهر از Chios 4PM در روزهای یکشنبه
یک مینی بوس را به پیلتانا ببرید: ساحل وحشی برای کایت گشت و گذار. اردو زدن آتش و وحشی امکان پذیر است.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

سلطان مهمت فاتحه Mehmet Fatih

قلعه Genovese

بایزید Caddesi

اطراف اسکله Marina

کشتی جدید کروز از Atadag Caddesi

چشمه

ازمیر