شهر زیبای کاش Kaş در قلب آنتالیا

کاش دارای سواحل سنگی (فاقد شن و ماسه) است، اما آنها کاملا کوچک هستند،

بیشتر آنها کمتر از ۱۰ متر است. با این حال قفسه های سنگ برای خورشید و حمام دریا فوق العاده هستند. اینها توسط کافه ها و رستوران هایی که ناهارخوری های رایگان ارائه می دهند، پر می شوند. در عوض از شما انتظار می رود (اما مجبور نیستید) نوشیدنی ها، تنقلات و یا غذا را از آنها بخرید.

شهر دارای بسیاری از هتل ها و رستوران های مناسب و معروف است و یک مرکز شلوغ برای تعطیلات فعالیت های ماجراجویی است. فصل اصلی از آوریل تا پایان ماه اکتبر است. ۲۹ اکتبر روز استقلال ترکیه و پایان رسمی فصل گردشگری در کاش است. جشن بزرگی در میدان شهر (meydan) وجود برگزار میشود.

شرایط اقلیمی و آب و هوایی:
کاش، یکی از نقاط جنوبی در ترکیه است. در حقیقت، آن را در مورد عرض جغرافیایی مشابه با شهر آفریقای شمالی تونس قرار می دهد، بنابراین برای تابستان های گرم و مرطوب آماده است.

کاش یک شهر کوچک است و شما می توانید در عرض ۱۰ دقیقه به هر کجا حرکت کنید. اسکوتر ها برای اجاره در اطراف شهر در دسترس هستند (۳۰ تا ۳۵ TL در روز، بسته به فصل).

 

مینی بوس در اطراف شبه جزیره Çukurbağ، که در ترکیه به عنوان یاریم آدا شناخته می شود، چند کیلومتر فاصله دارد و اکثر هتل ها دارای سواحل خاص خود هستند (تا زمانی که نوشیدنی ها یا مواد غذایی از میله های ساحل خود استفاده می شود) . تاکسی ها به شبه جزیره می توانند هزینه ای بالایی داشته باشند و حداقل ۱۰ دلار در هر راه.

حمل و نقل در ترکیه عالی است. شما می توانید یک مینی بوس (یا dolmuş) را به روستای Çukurbağ، حدود ۱۰ کیلومتر به طور مستقیم بالا و پشت کاش و به مکان هایی از قبیل Kekova یا Kalkan در هر دو طرف کاش، ببرید.

 

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

مکانهای دیدنی در کاش:

تئاتر باستان و اکروپلیس در کاس (Antiphellos: Habessos)

شهرستان باستانی Phellos

Kekova Sound، جایی که شهر Lycian غرق شده است
Aperlai خرابه
آپولونیا
gorge Saklikent
پاتارا خراب و ساحل
ساحل Kaputaş و غار آبی
ساحل Limanagzi (Sebeda-Bayindir)
ساحل پنگوئن بزرگ
Hidirellez Sinkhole
فاکتوریا خلیج
کوه Ulburun
روستای Cukurbag
روستای سریبلن
Kyenai خرابه
پینارا
خرابه های کستون و لاتون در کینیک
روستای هوریان و خرابه ها
کلیف گدیف
خط طولانی نقاشی های دیواری نقاشی شده روی دیوار بندر شهر کاملا جالب هستند و ظاهرا از فرهنگ محلی باستانی لیکیان و تمدن های دیگر که در طول تاریخ در ترکیه اتفاق افتاده است الهام گرفته شده است.