شهر Birecik در ترکیه

این منطقه با همسایگان جنوبی خود، یعنی سوریه و عراق، بسیار متمایز است،

بجز فرهنگ، زبان ها و چشم انداز، و بخشی از “بخش خاورمیانه ترین” ترکیه است.

نیمی از جنوب این منطقه دشت های بی نظیر است (گاهی کاملا صاف تا آنجا که چشم می بیند) که در تابستان تحت سلطه استپ ها قرار دارد. نیمه شمالی تپه است، اما با این حال هنوز هم بیشتر از  درختان است.

دو رودخانه اصلی خاورمیانه یعنی فرات (ترکی: فیرات) و تیرس (ترکی: دیکل) پس از کوه های برفی آناتولی شرقی، از این منطقه با بسیاری از شهرهای و مناطق به طور مستقیم یا در نزدیکی هر یک از آنها جریان دارد، مرز جنوبی ترکیه را به سوریه و عراق متصل می کند.

مردم محلی بسیار مهمان نواز و دوستانه هستند و مایل هستند به شما کمک کنند ، آنها فقط افتخار می کنند که پس از سال ها جنگ های مسلحانه و بی ثباتی سیاسی، مسافران از مکان های دور، اکنون تلاش می کنند تا زادگاه خود را ببینند. در حالی که دمای مطلوب آن با درجه حرارت بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد گرم است، تابستان های باران در جنوب شرقی آناتولی تمایل به راحتی بیشتری دارند، حداقل در سایه، از ترکیه مدیترانه ای که در عرض جغرافیایی قرار دارد و به رطوبت پایین این خورشید، آب و هوای غیر ساحلی. بارش برف در زمستان اتفاق می افتد و به طور کلی در مناطق شرقی و شمالی منطقه (یعنی اطراف مارتین، بتمن و دیاربکر) اتفاق می افتد.

مجله مرمر MarmarMagazine، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

شهر Birecik 

گردشگری در ترکیه

گردشگران ترکیه

دیدنیهای ترکیه