صادرات دارو از ترکیه به ایران

واردکنندگان ایرانی دارو از ترکیه به ایران، لیر ترکیه دریافت خواهند کرد.

الیاس حضرتی، از نمایندگان مجلس ایران اعلام کرد دولت ایران به واردکنندگان دارو از ترکیه و چین، لیر و یوان اختصاص خواهد داد.

الیاس حضرتی، نماینده مجلس ایران درباره رفع موانع واردات دارو و تجهیزات پزشکی گفت: استفاده از یوان یا لیر به‌عنوان واحد پول چین و ترکیه از دیگر اقداماتی است که می‌توان برای تخصیص ارز به واردکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی به‌کار برد.

وزارت بهداشت ایران برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی لیر ترکیه و یوآن چین می‌پردازد. واردکنندگان در استفاده از لیر برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلی مواجه نیستند. شرکت‌های ترکیه‌ از آمادگی لازم برای انعقاد قرارداد با ایران برخوردارند. کما اینکه به دنبال مذاکرات صورت گرفته قرار براین شده که ایرانیان حتی با ریال هم بتوانند تبادل کالا داشته باشند”الیاس حضرتی با بیان اینکه عمده دارو و تجهیزات پزشکی ایران از آلمان وارد می‌شود، اظهار داشت:”بانک مرکزی ارزی که به واردات دارو یا سایر کالاهای وارداتی تخصیص داده می‌شود را اولویت بندی کرده است. در این مورد کالاهای اساسی همچون دارو در اولویت هستند که با تعیین سقفی که مشخص شده در قالب یورو یا مارک آلمان در اختیار واردکنندگان قرار می‌گیرد”.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

واردکنندگان ایرانی دارو از ترکیه به ایران

لیر ترکیه

نمایندگان مجلس ایران

واردات دارو

شرکت‌های واردات دارو ترکیه‌

کالاهای وارداتی

واردکنندگان