غول صحنه های تئاتر و پرده سینمای درگذشت

آلن ریکمن – غول صحنه های تئاتر و پرده سینمای بریتانیا در سن ۶۹ سالگی درگذشتستاره دوست داشتنی تئاتر، تلویزیون و فیلم  از جمله هری پاتر و جان سخت و صاحب یکی از جذابترین صداهای  دنیای هنرپیشگی در لندن در گذشت. آلن ریکمن , که از محبوب ترین و تحسین برانگیزترین بازیگران بریتانیا در ۳۰ سال گئشته است در سن ۶۹ سالگی در لندن درگذشت . مرگ وی , روز چهارشنبه توسط خانواده اش تایید شد. آنها گفتند وی میان اعضای خانواده و دوستانش بود که از دنیا رفت. ریکمن از بیماری سرطان رنج میبرد. او ستاره ای بود که ویژگی اصلی و طرز بیان آهسته اش در میان نسل ها ی دیگر قابل تشخیص بود. ریکمن موج بزرگی از طرفدارانش را با بازی نقش پروفسور اسنیپ در فیلم هری پارتر بدست آورد.
نقش آفرینی های اخیر او شامل ” شاهزاده هنردوست ” در فیلم نامه ای کمدی از برادران کوئن بنام ” بذله ”، بعنوان رونالد ریگان در فیلمی از دانیلز به نام “ساقی”، شخصیت کمدی و آمرانه لوئی چهاردهم در فیلم”  کمی هرج و هرج ” میباشد.
ریکمن در فیلم ” چشم در آسمان ” که هنوز بر روی پرده سینماها است دیده خواهد شد، تریلیر این فیلم که  درباره هواپیماهای بدون سرنشین است سال گذشته برنده جایزه بازبینی جنجال امیز در فستیوال فیلم تورنتو شده است. در تریلیر ” آلیس در پس آیینه ” که در سال آینده به روی پرده خواهد انعکاس صدای او که در نقش  “آبسولم” خون آشام است نیز شنیده خواهد شد.
اینکه ریکمن هرگز برنده جاییزه اسکار نشده بود  (البته او برنده جایزه گلدن گلوب، امی , بافتا و جوایز دیگر شده بود  یک موضوع دائمی مصاحبه های وی شده بود که بنظر از نظر وی مشکل خاصی را برای وی ایجاد نمیکرد او در سال ۲۰۰۸ در یکی ار مصاحبه های خود گفت : نقش ها هستند که برنده جایزه میشوند نه بازیگر!
ارزش آثار هنری ریکمن بود که وی را متعهد میکرد، میتوان گفت او جدی گرفتن کارش را از سبک سری آسان تر میدید.
او گفت : بازیگران دستیاران تغییر هستند. یک فیلم , یک پرده از نمایش تئاتر , یک قطعه از موسیقی و یا یک کتاب می توانند تفاوت  ایجاد کنند . تفاوتی که دنیا را تغییر دهد.