فرا رسیدن عید فطر در ترکیه

عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان می باشد. در کشورهای اسلامی،

عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و نماز عید برگزار می‌ شود. پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است.  تعطیلات عید فطر یکی از مهمترین اعیاد ملت ترک می باشد که در کشور ترکیه جشن گرفته می شود. در کشور ترکیه، عید فطر ۹۷ به مدت چهار روز تعطیل عمومی می باشد.

از روز پنجشنبه تا یکشنبه (۲۴ تا ۲۷ خرداد)، مقارن با (۱۷ تا ۲۱ ژوئن) در این چهار روز برنامه های تفریحی، کنسرت های رایگان در مناطق مختلف شهر، میدان های اصلی شهرها و مراکز خرید برگزار می شود و در اغلب میدان های اصلی برنامه های سرگرمی برای بچه ها برگزار می شود.
یکی از زمان های مخصوص حراجی های در ترکیه در ایام عید فطر می باشد. تمام مغازه ها و مراکز خرید، تخفیف های ویژه دارند و از چند روز قبل از شروع عید فطر خانواده ها سرگرم خرید ویژه عید فطر هستند، بخصوص شب قبل از شروع عید اغلب مغازه ها تا پاسی از شب باز هستند و خانواده ها در خیابان ها و مراکز خرید سرگرم بازدید از مغازه ها می باشند. بسیاری از مردم ترکیه در روز عید فطر برای دست بوسی به دیدار بزرگان فامیل می روند و جشن عید فطر را دور هم برگزار می کنند و بسیاری دیگر همراه با خانواده به سفر می روند.

مجله مرمر MarmarMagazine، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

عید فطر در ترکیه

اعیاد مذهبی در ترکیه 

تعطیلات عید فطر در ترکیه

حراجی ها و مراکز خرید در ترکیه

نماز عید فطر در ترکیه