قیمت مسکن در ترکیه

استانبول گرانترین و بزرگترین شهر ترکیه و امروزه به دلیل پتانسیل بالا به یکی از شهر های گران دنیا تبدیل شده است

و در لیست Global Property Guide در بین ۹۴ شهر دنیا در مقام ۳۹ قرار دارد. به گزارش روزنامه ی املاک حریت قیمت ملک در شهر های مختلف بدین شکل است :

– میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول ۲۱۲۶ لیر  است. گرانترین منطقه ی استانبول بشیکتاش با ۸۱۳۷ لیر  و در منطقه ی بشیکتاش گرانترین محله Bebek با میانگین قیمت ۱۶۵۹۶ لیر است در واقع Bebek گرانترین نقطه ی ترکیه هم محسوب می شود که در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه ی بوسفور قرار دارد. میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی فاتح که یکی از مراکز ایرانیان و شامل منطقه های تاریخی و توریستی و تجاری از جمله آکسارای است ۲۰۰۰ لیر می باشد.

بناهای این منطقه عموما قدیمی و کهنه ساز می باشد ).هر متر مربع در برخی از مناطق استانبول : 

– گرانترین محله های استانبول :Beşiktaş ۸۱۳۷ TL
Sarıyer 5684 TL
Beyoğlu 4800 TL
Bakırköy 4233 TL
Beykoz 4198 TL
 
ارزانترین محله های استانبول :Arnavutköy 1023 TL
Esenyurt 1063 TL
Silivri 1067 TL
Avcılar 1239TL
Beylikdüzü ۱۲۸۸TL
 

– میانگین قیمت هر متر مربع  آپارتمان در آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه ۱۱۳۶ لیر و گرانترین منطقه ی آنکارا Çankaya با متری ۱۴۵۶ لیر می باشد.متوسط قیمت در ازمیر ۱۴۷۹ لیر و منطقه ی چشمه با ۳۲۷۳ لیر در صدر جدول قیمت مسکن قرار دارد. متوسط قیمت هر متر مربع در آنتالیا ۱۱۳۴ لیر و گرانترین منطقه در این شهر کونیآلتی با قیمت ۱۴۲۲ لیر است.

– در زمان آپلود این مطلب  هر TL ( لیر ) حدود ١٥٠٠ تومان است.

–  اين مبالغ ميانگين قيمت بوده و مربوط به آپارتمان هاى معمولى با عمر متوسط بود و آپارتمان ها و مجتمع هاى جديد با امكانت كامل از قيمت هاى بيشترى برخوردار هستند .