مسابقات شنای بین قاره ای در تنگه بسفر

سی‌امین دوره مسابقه شنای بین ‌قاره ای بوعازیچی Boğaziçi امروز در تنگه بسفر  Bosfer استانبول Istanbul برگزار شد

و دوعوکان اولاچ Doğukan Ulaç از جمهوری ترک قبرس شمالی Kuzey Kıbrıs در بخش مردان و هلال زینب ساراچ Hilal Zeynep Saraç از ترکیه Türkiye در بخش بانوان به مقام نخست دست یافتند.

در این مسابقه ۲۴۱۹ ورزشکار از ۵۵ کشور فاصله ۶.۵ کیلومتری اسکله کانلیجا Kanlıca İskelesi در بخش آسیایی استانبول تا پارک جمیل توپوزلو کوروچشمه Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı در بخش اروپایی شهر را شنا کردند. 

مسابقه با سوت محمت محرم کصاب ‌اوعلو Mehmet Muharrem Kasapoğlu, وزیر جوانان و ورزش ترکیه آغاز شد و مسیر شنای هر یک از شناگران به وسیله فرستنده هایی که به پای شان وصل شده بود تحت کنترل قرار گرفت. شناورها در طول مسابقه آماده کمک به شناگران بودند.

دوعوکان اولاچ Doğukan Ulaç  با زمان ۴۶ دقیقه و ۵۸ ثانیه در بخش عمومی مردان اول، ارگه‌جان گزمیش Erge Can Gezmiş از ترکیه با ۴۷ دقیقه و ۱۴ ثانیه دوم و الکساندر کوستیچ Alexander Kostich از آمریکا Abd با ۴۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه سوم شدند. 

در بخش عمومی زنان نیز هلال زینب ساراچ Hilal Zeynep Saraç با ۵۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه اول و بوسه توپچی Buse Topçu از ترکیه با ۵۰ دقیقه و ۴۰ ثانیه دوم و آمی دانتزلر Amy Dantzler از آمریکا نیز با ۱۰ ثانیه اختلاف به مقام سوم دست یافت. این رقابت به عنوان بهترین مسابقه شنا در آبهای آزاد جهان شناخته می‌شود.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

مسابقه شنای بین ‌قاره ای بوعازیچی Boğaziçi

جمهوری ترک قبرس شمالی Kuzey Kıbrıs

هلال زینب ساراچ Hilal Zeynep Saraç

پارک جمیل توپوزلو کوروچشمه Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı

ارگه‌جان گزمیش Erge Can Gezmiş

آمی دانتزلر Amy Dantzler