روابط بانکی ترکیه و ایران

/
به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، همتی با اشاره به دیدارهای پیشین رجب طیب اردوغان و حسن روحانی روسای جمهوری ترکیه و ایران گفت: «این دو رئیس جمهور در این دیدارها بر افزایش سطح همکاری‌ها، تسهیل روابط بانکی و نیز رفع موانع میان ترکیه و ایران تأکید کردند. حجم مبادلات تجاری طرفین با هدف 30 میلیارد دلاری فاصله دارد. امیدواریم در آینده نیز حجم مبادلات با توجه به توانمندی‌ دو کشور افزایش یابد».

آنتالیا آماده میزبانی از گردشگران است

/
وی با بیان اینکه تلاش خود را برای گسترش بازار گردشگری ترکیه در جهان انجام می دهند، گفت: متوسط درآمد گردشگری در ازای هر فرد در جهان حدود هزار دلار است که در دوران بحران اقتصادی این میزان در ترکیه به 640 دلار کاهش یافت. هدف ما ارتقای آن به هزار دلار است

سفر به اولین شهر باستانی انسان اولیه

/
در شهر نوسنگی چاتال هویوک بدلیل چسبیده شدن خانه ها به یکدیگر، کوچه ای وجود ندارد. از سقف ها برای ورود و خروج استفاده می شود، بنابراین ارتباط نیز از طریق پشت بام برقرار می شود.

نمایشگاه اتومبیل در ترکیه

/
این نمایشگاه که از پرطرفدارترین نمایشگاه ها می باشد در سال های گذشته با حضور ۱۲۰ برند و بیش از ۱۰۰ هزار بازدیدکننده در مساحتی به وسعت ۱۲۰ هزار متر مربع برگزار گردید.

کارناوال شکوفه پرتقال ترکیه

/
در بخشی از این بیانیه آمده است: کارناوالی با حضور تقریبا یک و نیم میلیون نفر برگزار کردیم که همه شرکت کنندگان آن با هم به تفریح پرداخته، از بوی خوش شکوفه پرتقال سرمست شدند. شرکت کنندگان ضمن رضایت از این رویداد بین المللی اعلام کردند که سال آینده با جمعیت بیشتری حضور خواهند یافت.

نمایشگاه میراث فرهنگی استانبول

/
علاوه بر نمایش تکنولوژی ها در زمینه های مربوطه، سخنرانی های قابل توجهی نیز از بزرگان باستان شناسی برگزار می گردد.

نمایشگاه ترافیک استانبول

نمایشگاه ترافیک دروازه ای است برای بازار تکنولوژیکی ترافیک در ترکیه و کشورهای اطراف آن، مواردی از قبیل چراغ های خیابانی، ساختارهای جاده ای، تکنولوژی های ریلی، تجهیزات خیابانی، تجهیزات اضطراری و … به نمایش گذاشته خواهد شد.زمان برگزاری: ساعت ۱۰ - ۱۸محل برگزاری: ترکیه، استانبول، یشیل کویİstanbul Fuar Merkezi - Yeşilköy

نمایشگاه اتومکانیکا استانبول

این نمایشگاه با گردآوری فعالین اصلی این صنعت از ترکیه و اروپا، تبدیل به یک مرکز ملاقات برای بازرگانان ترکیه و دیگر فعالان این صنعت از کشورهای همسایه و مناطق اطراف شده است.

نمایشگاه مواد شوینده استانبول

Interclean Istanbul 2019 نمایشگاه مواد شوینده Interclean ا…

نمایشگاه انرژی خورشیدی استانبول

سلول ها، ماژول ها، اینورتر، فن آوری اندازه گیری و کنترل، شارژر، باتری، کابل، کانکتور، جعبه اتصال، سیستم های ردیابی خورشیدی، سیستم های نصب، دستگاه نصب و راه اندازی، ساختمان های یکپارچه فتوولکانیک (BIPV)، سیستم های سولار

نمایشگاه کفش استانبول Aymod

نمایشگاه بین المللی کفش استانبول یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنعت کفش در جهان است که میزبان ۲۰ هزار و ۶۸۰ نفر از بیش از ۸۰ کشور از جمله: آلمان، آذرباربجان، آلبانی، بلاروس، بیروت، ارمنستان، دبی، فرانسه،کرواسی، عراق، ایران، اسرائیل، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، پکن، رومانی، روسیه و اوکراین است.

نمایشگاه صنایع دریایی استانبول

منطقه توزلا Tuzla مهمترین ناحیه کشتی سازی با بالاترین ظرفیت بوده که در بین قاره آسیا و اروپا و در جنوب استانبول قرار گرفته است. ۹۳ کارخانه کشتیرانی در منطقه توزلا واقع شده اند.

نحوه ی دریافت اقامت های مختلف در ترکیه

نحوه ی دریافت انواع اقامت (توریستی,کاری,سرمایه گذاری,خرید ملک و ...) در ترکیه تابعی…

تحصیل 17 هزار دانشجوی خارجی با بورسیه در ترکیه

شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان باید برای مشکلات یکدیگر راه حل مشترک بیابند. برای مقابله با نژادپرستی، اسلام‌هراسی و محافظت از ارزش‌های فرهنگی و معنوی مشترک کشورهای عضو تلاش مشترک انجام دهیم".