موزه مادام توسو در ترکیه

مادام توسو  Madame Tussauds نام موزهٔ مشهوریست که مرکز آن در شهر لندن می باشد.در این موزه تندیس‌های افراد مشهور و تاریخ‌ساز، را با الیاف موم ساخته و نگهداری می‌شود. این موزه توسط ماری توسو در سدهٔ هیجدهم میلادی پایه‌گذاری شده. موزه‌های «مادام توسو» یکی از دیدنی‌های شهرهای مهم جهان است. تندیس‌های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیه‌اند که حیرت بازدیدکنندگان را بر می‌انگیزد. این شباهت ها به قدری زیاده بوده که بازدیدکنندگان محو تماشا و عکس سلفی گرفتن با این مجسمه ها می شوند. 
به قدری این اتفاق تو این موزه در سراسر جهان رایج می باشد که کمتر کسی به مجسمه خود مادام توسو توجه می کند. این موزه در شهرهای آمستردام، برلین، لاس‌وگاس، نیویورک، هنگ کنگ، شانگهای، سنگاپور و واشنگتن دی‌سی و در آخر رد استانبول ترکیه شعبه داره و مردم در سراسر جهان از این موزه بازدید میکنند.

 

موزه مادام توسو استانبول

این موزه هم مثل باقی موزه های مادام توسو دارای تندیس هنرمندان بازیگران و سلبریتی هاست.

تندیس های هنرمندان موسیقی

از معروفترین هنرمندان موسیقی که تندیس اونها در این موزه وجود داره می توان به مدونا ریحانا بیانسه جاستین بیبر و لیدی گاگا در کنار برخی از هنرمندان ترک نام برد که مجال معرفی آنها نیست.

تندیس های بازیگران یا بخش VIP

این بخش که شاید بشه گفت جذاب ترین بخش موزه می باشد می توانید تندیس سلبریتی های هالیوود و ترک رو از نزدیک ببینید. افرادی مثل برد پیت آنجلینا جولی لئوناردو دیکاپریو جانی دپ جولیا رابرت و برن سات کیوانچ تاتلیتوع و تولگا تویچ هم بازیگرهای معروف ترک هستند که دارای تندیس در این موزه هستند.

اشخاص معروف فرهنگی و تاریخی

تو این بخش تندیس خود مادام توسو در کنار افراد مشهوری مثل آلبرت انیشتین مونا لیزا لئوناردو داوینچی موزارت و استیو جابز  در کنار آتاتورک و افراد مشهور و تاریخی کشور ترکیه دور هم جمع شده اند.

بخش ورزشکاران مشهور
این بخش مخصوص دوستاران ورزش می شود و تندیسی از معروف ترین ورزشکاران جهان و ترک را در بر میگیرد. افرادی همچون لیونل مسی رافائل نادال ماریا شاراپوآ در کنار ورزشکاران ترک در این بخش گردهم اومدن.

هزینه بازدید از موزه مادام توسو استانبول

هزینه بلیط بازدید از موزه برای هر نفر ۵۰ لیر ترکیه هست و برای کودکان زیر ۱۳ سال ۴۰ لیر. بلیط VIP این موزه هم ۱۰۲ لیر هست که این VIP بودن شامل ورود از یک در خصوصی و سریع به داخل موزه هست همچنین علاوه بر این یک عکس رایگان از شما گرفته میشه و به همراه یک کتاب راهنمای موزه و یک تندیس مومی از دست شما تقدیم شما می شود تا بازدید از این موزه براتون جاودانه بشود. 

آدرس:
از میدان تکسیم به راحتی با ۸ دقیقه پیاده روی می توانید  به این موزه برسید کافیه از میدون تکسیم به سمت خیابون استکلال حرکت کنید  و خاطرات خوبی رو برای خودتون به رقم بزنید.

این موزه هفت روزه هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب فعال هست و از ساعت ۷ شب بوده . 

Hüseyinağa Mahallesi, Istiklal Cd No:56,  Beyoğlu/İstanbul