موزه کاپادوکیا در شهر آوانس ، کاپادوکیا

شهرستان آوانس Avanos در کاپادوکیا Kapadokya با دودکش‌های (پری)، دره‌ها، شهرهای زیرزمینی

و صومعه‌های سنگی از مناطق مهم گردشگری ترکیه محسوب می شود. موزه کاپادوکیا در بین دودکش‌های (پری) که میلیون ها سال پیش از گدازه های کوه ارجیريس، کوه حسن و گولوداع تشکیل شده است، سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. فعالیت ها برای احداث این موزه پس از مناقصه وزارت فرهنگ و گردشگری در ماه ژانویه آغاز خواهد شد.

این موزه که در فضایی باز به مساحت ۵۰ هزار متر مربع با گیاهان بومی مزین خواهد شد، ۷ هزار متر مربع فضای بسته دارد. همچنین در این موزه، نمایشگاهی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، سالن کنفرانس و اتاق بازی کودک احداث خواهد شد.

مدیر موزه نوشهیر Neşehir و نماینده ترکیه در جوایز سال موزه های اروپا اظهار داشت: این موزه که از ساختار طبیعی برخوردار است با دودکش های پری، شهرهای زیر زمینی، بافت تاریخی و دینی نقش مهمی در گسترش گردشگری فرهنگی و طبیعت این منطقه خواهد داشت.

افتتاح این موزه نقش مهمی در افزایش میزان گردشگران کاپادوکیا خواهد داشت. انتظار می رود این موزه در جولای ۲۰۱۹ به بهره برداری برسد. موزه کاپادوکیا به دلیل اینکه در محیطی کاملا طبیعی و در زیر زمین قرار دارد، یکی از مهمترین موزه های جهان خواهد بود.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

آوانس Avanos

کاپادوکیا Kapadokya

موزه نوشهیر Neşehir

گردشگری در ترکیه