نمایشگاه نقاشی ایران و آنکارا

چهارمین نمایشگاه آثار دانشجویان هنرمند ایرانی در آنکارا  و با حضور حسن صفرخانی، رابزن فرهنگی ایران و نورالدین اوزدبیر آغاز به کار نمود.

نمایشگاه نقاشی دانشجویان ایرانی آنکارا

چهارمین نمایشگاه آثار دانشجویان هنرمند ایرانی در آنکارا در حوزه نقاشی، عکاسی، خط، سرامیک و تذهیب با حضور حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ایران، نورالدین اوزدبیر، رئیس اتاق صنایع آنکارا و جمعی از مسئولین و دانشجویان و هنردوستان ترک و ایرانی در محل گالری اتاق صنایع آنکارا گشایش یافت. در مراسم گشایش این نمایشگاه، حسن صفرخانی رایزن فرهنگی ایران ضمن اشاره به اینکه این آثار حاصل تلاش دانشجویان مقیم ترکیه و به خصوص آنکارا است گفت: ایران و ترکیه دارای روابط تاریخی دیرینه ای هستند. ما از ارزش‌ها و عناصر فرهنگی مشترک بسیاری برخوردار هستیم و می بایست با برگزاری برنامه های متقابل فرهنگی بیشتر در ترکیه و ایران بیش از پیش از تحولات فرهنگی دو کشور آگاه بشویم.

نورالدین اوزدبیر، رئیس اتاق صنایع آنکارا نیز در این مراسم اظهار داشت: هنر و به خصوص هنرهای زیبا به روح انسان خطاب می کند، بدون اینکه تابعی از دین، زبان، ملیت و رنگ پوست باشد. چرا که زیبایی دوست داشتنی است و از نقش وحدت آفرین برخوردار است. ایران نیز دوستی قدیمی برای ترکیه است که از صدها سال پیش مرزهای میان دو کشور تغییر نیافته است. من از اینکه دانشجویان ایرانی چنین نمایشگاهی را در پایتخت ترکیه بر پا کردند تشکر می کنم. گفتنی است در این نمایشگاه که به مدت ۸ روز بر پا خواهد بود، آثار متعددی از دانشجویان هنرمند ایرانی در قالب نقاشی، خط‌، سرامیک، تذهیب و عکاسی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان جوان ایرانی «احسان حسنی»، «وحید احمدزاده» و «سید هادی حق رحمانی» از خطه آذربایجان شرقی با حضور حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی کشورمان و جمعی از ایرانیان و دانشجویان ایرانی گشایش یافت.

محل برگزاری نمایشگاه

گالری هنرمندان گون پارک آنکارا

تاریخ برگزاری نمایشگاه

این نمایشگاه به مدت هشت روز از ساعت ۱۰ الی ۱۹ برای بازدید عموم علاقه مندان دایر خواهد بود.

مجله مرمر،برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه