نمایشگاه کشاورزی جوانه زنی و صنایع لبنی

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی بورسا (BurTarim) یکی از بزرگترین نمایشگاه های کشاورزی

در خاورمیانه است و تقریبا تمام بخش های کشاورزی را پوشش می دهد. این نمایشگاه یکی از بهترین روش ها برای دستیابی به آخرین نوآوری ها و رویدادهای مربوط به بخش کشاورزی و مبادله دیدگاه با کارشناسان این صنعت می باشد. نمایشگاه بین المللی کشاورزی، بذر و نهال و صنایع لبنی بورسا و نمایشگاه بین المللی دامپروری و تجهیزات توسط سازمان نمایشگاه های تویاپ بورسا (Tuyap Bursa Fairs Organization INC) با همکاری اتحادیه ماشین ها و سازندگان تجهیزات کشاورزی ترکیه TARMAKBIR و با پشتیبانی وزارت غذا، کشاورزی و دام جمهوری ترکیه، اتحادیه اتاق کشاورزی ترکیه، اتحادیه مرکزی تعاونی های اعتباری کشاورزی، اتاق مهندسین کشاورزی، بورس کالای بورسا، دپارتمان غذا، کشاورزی و دامپروری استان بورسا، اتاق مهندسین کشاورزی بورسا، اتحادیه پرورش دهندگان گاو شیری بورسا، KOSGEB، شهرداری شهر بورسا و اتاق تجارت و صنعت بورسا در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی تویاپ بورسا در شهر بورسا ترکیه برگزار می شود. دلیل تعداد بازدیدکنندگان و مساحت نمایشگاه، نمایشگاه کشاورزی و دامپروری بورسا است که بازدیدکنندگان زیادی را از بیش از ۵٠ کشور نظیر آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، چین، روسیه اتریش، ایتالیا، ایران، عراق، عربستان ،هلند، بلژیک و ژاپن، هند و تونس به خود جذب می کند. در طی برگزاری این نمایشگاه تقریبا ٢٠٠٠ وسیله حمل و نقل، انتقال و جابجایی مسافران و کارشناسان را از سراسر ترکیه انجام خواهند داد. این تشکیلات به منظور برقراری روابط تجاری بین کشاورزان و نمایندگان تجاری اصناف تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی، تجهیزات کشاورزی و دامپروری و شرکت های عضو در نمایشگاه می باشد. این داده ها نشان می دهد که این نمایشگاه ها فراتر از سرزمینهای بزرگ و مرزهای کشور توسعه یافته است.

نمایشگاه های کشاورزی و دامپروری در سالهای قبل در بورسا برگزار شده اند که مهمترین شهر با منابع کشاورزی، خاک حاصلخیز و ظرفیت بالای تولید در کشور ترکیه می باشد و تولیدات کشاورزی این منطقه را افزایش می دهد. این نمایشگاه با متراژ ٧٠٠٠٠ مترمربع شامل ۴٠٠٠٠ مترمربع فضای سرپوشیده و با ٧ سالن مجزا و ٣٠٠٠٠ متر مربع فضای آزاد با ۵٢۶ شرکت از ٢۵ کشور، میزبان بیش از ٢٧٠٠٠٠ بازدید کننده از ۴١ کشور و شامل ٧٨ استان ترکیه بود. میزان فروش این رویداد تجاری در حدود ۵٠٠ میلیون لیر ترکیه برآورد شد که در طی ساعات بازدید نمایشگاه توسط شرکت های عضو به دقت سنجش گردید.

نمایشگاههای کشاورزی و دامپروری بورسا رویدادهای منحصر به فردی هستند که برای ٧ حوزه اقلیمی در کل نمایشگاه های کشاورزی برگزارشده در کشور ترکیه جذاب می باشد. این نمایشگاه ها تمام مناطق اقلیمی را پوشش می دهند. ٩٩ درصد از بازدیدکنندگان نظر مثبتی در مورد نمایشگاه ها داشتند و آنها اظهار داشتند که در نمایشگاه بین المللی کشاورزی، بذر و نهال و صنایع لبنی بورسا و نمایشگاه بین المللی دامپروری و تجهیزات سالهای آینده نیز شرکت خواهند کرد.

شرکت های شرکت کننده در نمایشگاه کشاورزی بورسا ٢٠١٨ شامل: تکنولوژی و مکانیزاسیون کشاورزی، تکنولوژی گلخانه، آب و سیستم های آبیاری، فضولات، گیاه پزشکی، بذر، جوانه، نهال و باغبانی، پرورش گل و تکنولوژی های وابسته، کشاورزی اکولوژیکی، زراعت و تجهیزات و خدمات کشاورزی و گلخانه و تکنولوژی های آبجوسازی، انفورماتیک کشاورزی، شیر و فرآورده های لبنی می باشد.

بازدیدکنندگان نمایشگاه BurTarim ٢٠١٨ شامل : صنعت ماشینهای کشاورزی، صنعت تراکتورسازی، تولید کنندگان تجهیزات آبیاری قطره ای، تولیدکنندگان و فروشندگان کودها و سموم شیمیایی، تولیدکنندگان بذر، جوانه و نهال و گل، شرکت های مشاوره کشاورزی، مهندسین کشاورزی، مشاوران کشاورزی، دامپروان، تجهیزات و ماشین های شیردوشی، صنعت لاستیک و عایق، سازندگان ماشینهای تولیدات دامی، خدمات دامپزشکی، افزودنی های خوراکی و مواد خام غذایی، موسسات آموزشی، موسسات تبلیغاتی، سازمانهای دولتی، شرکت های توریستی، هتلها، مراکز تجاری و خرید می باشد.

تاریخ برگزاری : ۲۱ – ۱۷ مهر، ۱۳ – ۹ اکتبر

تاریخ ترکی : Ekim 9 – 13

زمان برگزاری : ساعت ۱۸:۳۰ – ۹:۳۰

محل برگزاری : ترکیه، بورسا، عثمان قاضی، نمایشگاه بین المللی تویاپ

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه