نوشیدنی مناسب برای رفع عطش در ماه رمضان

یکی از دغدغه های مهم در ماه رمضان خصوصاً با وجود همزمانی رمضان با روزهای گرم تابستان موضوع رفع عطش است.

بسیاری از روزه داران بعد از چند ساعت عطش دچار سردرد می‌شوند و تشنگی برای آنها دردسر ساز می‌شود. برای همین مصرف نوشیدنی های ضد عطش به روزه داران توصیه می شود.

چند نوشیدنی دیگر که از مواد طبیعی تهیه می شود نیز به عنوان نوشیدنی های ضد عطش مطرح شده اند که با عرق کاسنی، عرق بیدمشک، نعنا و عسل و تمر هندی تهیه می شود. از عرق کاسنی و عرق بیدمشک می توان شربت های سنتی و خانگی تهیه کرد که حاوی خاکشیر و تخم شربتی و همچنین گلاب هستند که ترکیب بسیار مفید و آرام بخشی است و همچنین مناسب برای رفع عطش می باشد. شربت نعنا و عسل یکی از بهترین گزینه ها برای رفع عطش می‌باشد. گفته می شود بین افطار تا سحر چند استکان شربت نعنا و عسل بنوشید تا معجزه آن را در جلوگیری از عطش در زمان روزه ببینید. 

سکنجبین با خیار و نعنا به عنوان نوشیدنی انرژی زا و طبیعی که جبران کم آبی و افت قندخون را می‌کند معرفی شده است. این نوشیدنی یکی از پرخاصیت ترین شربت های سنتی است که برای تهیه آن علاوه بر سکنجبین و آب و شکر، به فیله لیمو و خیار و چندقاشق عرق نعنا نیز نیاز دارید.

یکی دیگر از نوشیدنی های ضدعطش که خیلی رایج نیست و شاید کمتر کسی امتحان کرده باشد شربت تمر هندی است برای تهیه این شربت باید تمر هندی را خیس کنید آن را صاف کرده و با عسل مخلوط کنید و در آخر میزان مورد نظر خود آب به آن بیافزایید. گفته می شود این شربت اشتها آور نیز هست و نوشیدن آن بین فاصله افطار تا سحر توصیه میشود.

برخی شیر خرما را به عنوان نوشیدنی مناسبی در هنگام سحر و افطار معرفی کردند که علاوه بر انرژی زا بودن و خواص فراوان به رفع عطش نیز کمک می‌کند. البته کاربران معتقدند در فاصله افطار تا سحر شاید میل به خوردن شیرخرما نداشته باشند اما در وعده سحری گزینه مناسبی است.

 

مجله مرمر MarmarMagazine، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

ماه رمضان در ترکیه

خوراکی های ماه رمضان

نوشیدنی های مناسب در ماه رمضان