هشدار ها در خصوص خرید از ترکیه

اطلاعاتی مفید درباره خرید از مارکها و برندهای ترک یا غیر ترک در ترکیههمانطور که میدانید انواع پوشاک و لوازم خانگی و وسایل مختلف از همه برندهای ترک و غیر ترک و مشهور دنیا در بازارهای ترکیه به وفور یافت میگردد.

نکته مهم در باره خرید از این مارکها در لوازم خانگی و دیگر وسایل و لوازم آلات صنعتی یا غیر صنعتی مختلف با چک کردن نام کشور تولید کننده در روی خود محصول ،بسته بندی، گرفتن فاکتور رسمی از فروشنده و یا گرفتن برگ گارانتی پس از فروش براحتی قابل کنترل کردن میباشد. معمولا اگر به هر دلیلی فروشنده از دادن فاکتور رسمی و گارانتی محصول سر باز زد میتوان حدس زد که شاید محصول اصل را خریداری نمیکنید.
نکته اصلی،  مهم و قابل توجه بیشتر در مورد خرید پوشاک و لباسهای برند و مارک میباشد.
با توجه به اینکه صنعت پوشاک ترکیه سابقه بسیارطولانی و خوبی درکپی از برندهای مختلف ترک و غیر ترک را دارد، معمولا در خیلی از مواقع تشخیص جنس اصلی از تقلبی بسیار بسیار دشوار خواهد بود. قیمت بسیار پایین و یا حراجهای آنچنانی از بعضی از مارکها دلیل بر اصل بودن آنها نیست ، معمولا مارکهایی که کپی شده اند و یک فصل از روی فروش آنها گذشته باشد و به هر دلیلی فروش نرفته باشد، وارد چرخه حراج و فروشهای بازارچه ایی و کلی در عمده فروشی های لباس ترکیه میشود.
– راه اول تشخیص این نوع پوشاک این است که شما برای خرید هیچ فاکتور رسمی یا قانونی نمیتوانید دریافت کنید.
– راه دوم تشخیص پوشاک با برند اصل ، مراجعه به خود شرکتهای تولید کننده است که معمولا اجناس فصل گذشته را با تخفیف های زیاد در فروشگاه های خود در سطح شهر و یا در وبسایتهای خود بشکل آنلاین به فروش میرسانند و فاکتور رسمی هم ارائه میدهند. بنابر این در سفر خود به ترکیه و در خریدهای خود حتما به این نکات دقت فرمایید.
مجله مرمر,برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه.