هشدار ها در هنگام استفاده از تاکسی در ترکیه

هشدار ها در هنگام استفاده از تاکسی در ترکیه

در ترکیه و مخصوصا شهر استانبول راننده تاکسی ها به علت پر توریست بودن و شلوغ بودن شهر سوء استفاده هایی از شغل خود میکنند که باعث می شود خاطره ای بد از مسافرت در ذهن  گردشگران باقی بگذارد، لذا در این مطلب به چند نکته اشاره می شود تا با رعایت کردن آنها از کلاه برداری ها جلوگیری شود.

– همیشه از تاکسی هایی استفاده کنید که در حال حرکت هستند و از سوار شدن به تاکسی هایی که پارک کرده اند تا مسافر پیدا کنند بپرهیزید زیرا قصد این افراد مشخص نیست. تاکسی هایی که وابسته به ایستگاه تاکسی هتل محل اقامت شما هستند هم امن هستند و روی درب تاکسی نام هتل درج شده.

– به دلیل رواج اسکناس تقلبی در روزهای اخیر از همراه داشتن اسکناس هایی با رقم بالا خودداری کنید تا بقیه پول احیانا قلابی نباشد. همچنین وقتی که پول را تحویل راننده میدهید دقت کنید تا با قلابی آن را عوض نکند و به شما برنگرداند. این روش بسیار رواج دارد به صورتی که وقتی شما پول را تحویل میدهید بدون اینکه شما متوجه شوید پول را با نمونه قلابی آن عوض کرده و به شما میگوید پولتان تقلبی است.

– همیشه توجه داشته باشید که راننده تاکسی متر را با ورود شما روشن کند و اگر دیدید که تاکسی متر از قبل از ورود شما کار میکند از راننده بخواهید تا آنرا صفر کند و اگر از این کار امتنا کرد از تاکسی پیاده شوید.

– معمولا در مناطق شلوغ و پر ترافیک به جای تاکسی از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو و مینی بوس استفاده کنید تا هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی کنید.

– همیشه بعد از پیاده شدن پلاک تاکسی را بردارید تا اگر مشکلی پیش آمد و یا چیزی در تاکسی فراموش کردید بتوانید آن تاکسی را پیدا کنید.