برگزاری همایش بین المللی تی‌‌آر‌‌تی ورلد

همایش بین المللی «تی‌آر‌تی ورلد» با تم “بازاندیشی صلح و امنیت در جهان 

تقسیم شده” در تاریخ ۳-۴ اکتبر در استانبول برگزار خواهد شد. شبکه تلویزیونی تی‌آر‌تی ورلد (TRT World) ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: همایش بین المللی «تی‌آر‌تی ورلد» با تم “بازاندیشی صلح و امنیت در جهان تقسیم شده” در تاریخ ۳-۴ اکتبر در استانبول برگزار خواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: « تی‌آر‌تی٬ این همایش را که سال گذشته اولین دوره آن برگزار شد، به منظور جستجو برای یافتن راه حل های جهانی برای معضلات فعلی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی امسال نیز برگزار می کند.

در این همایش دو روزه که با شرکت بیش از ۶۰۰ سیاستمدار ارشد، بازرگانان، دانشگاهیان، فعالان مدنی، روزنامه نگاران، بزرگان، روشنفکران و سیاست گذاران از کشورهای مختلف جهان برپا می شود، مسائل مختلف جهان امروز به بحث و تبادل نظر گذاشته می شود.

حامد کرزای رئیس جمهور سابق افغانستان، جک استراو وزیر امور خارجه اسبق انگلیس٬ بورگه برنده رئیس مجمع جهانی اقتصاد٬ ایوو جوزیپوویچ رئیس جمهور سابق کرواسی٬ استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه٬ مونیک ویلا مدیرعامل بنیاد خیریه تامسون رویترز٬ راجح عمر خبرنگار مشهور و حنا ربانی وزیر امور خارجه پیشین پاکستان نیز جز سخنرانان این همایش هستند.

در این همایش با برگزاری نشست های ویژه و پنل‌های مختلف٬ کاستی های موجود در نظم جهانی و راهکارهای مقابله با گرایش های مخرب به شیوه های موثر و صلح آمیز نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

موضوعات گوناگون جهانی از جمله؛ میراث جنگ جهانی اول٬ استراتژی های مبارزه با تروریسم٬ آینده اتحادیه اروپا٬ عصر رسانه های جدید در این همایش در دستور کار قرار می گیرد. این همایش بستر یک پلت فرم مهم بین المللی در مسیر همکاری های جهانی را ایجاد می کند.

ابراهیم ارن، مدیرکل سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه «تی‌آر‌تی» نیز در این رابطه اظهار داشته است که تم امسال این همایش نقطه عطف مهمی در راستای تغییر در چشم اندازهای اقتصادی و جغرافیایی در افق امنیت جهانی است.

 

مجله مرمر marmar magazine , برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در ترکیه