پذیرش بورسیه تحصیلی ترکیه از چهارگوشه جهان

دانشجویان سراسر جهان می‌توانند از بورسیه تحصیلی ترکیه بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند ترکیه گفت که دانشجویان از چهارگوشه جهان می‌توانند از بورسیه تحصیلی کشور بهره مند شوند. دانشجویان خارجی در چارچوب بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه می‌توانند در سطح کارشناسی، ارشد و دکتری در دانشگاه های معتبر کشور به تحصیلات خود ادامه دهند، گفت: ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه تا ۲۰ فوریه ادامه خواهد داشت و متقاضیان می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی https://www.turkiyeburslari.gov.tr/ برای بهره مندی از بورسیه ثبت نام کنند. وی در این باره گفت: سایت مربوط به بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه طی سال جدید به روزرسانی شده است و دانشجویان رشته های تحصیلی مختلف امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به رشته های خود را دارند. رئیس سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند ترکیه تصریح کرد: دانشجویان، علاوه بر تحصیل رایگان در تمام مقاطع از مزایایی مانند دریافت مبلغ نقدی ماهانه، خوابگاه رایگان، بیمه سلامت عمومی و هزینه ایاب و ذهاب بهره مند می شوند.

ثبت نام برای اخذ بورسیه دولتی ترکیه «Türkiye Bursları» از ۱۵ ژانویه آغاز و تا تاریخ ۲۰ فوریه ادامه خواهد داشت. تمامی متقاضیان خارجی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای ثبت نام به آیتمی در وبسایت مربوطه مراجعه کنند. شمار متقاضیان بورسیه در چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. سال ۲۰۱۲ حدود ۲۵ هزار نفر در این ارتباط ثبت نام کردند. تعداد متقاضیان استفاده از بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه در سال ۲۰۱۸، با ۵۰۰ درصد افزایش، به بیش از ۱۳۵ هزار نفر رسید. هم اکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانشجو از ۱۶۰ کشور جهان با استفاده از این بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف ترکیه تحصیل می‌کنند.

ثبت‌نام اتباع خارجی برای اخذ بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه سالانه از طریق وبسایت https://www.turkiyeburslari.gov.tr/ انجام می‌شود.داوطلبین با بارگذاری اسناد و مدارک از طریق اینترنت در این بورسیه تحصیلی ثبت نام می‌کنند و در صورت پذیرش در مرحله نخست برای مصاحبه حضوری که در ۱۰۰ نقطه جهان انجام می شود، دعوت می‌شوند. مصاحبه توسط کارشناسان سازمان مذکور انجام می‌شود. پذیرفته‌شدگان نهایی ابتدا یک سال دوره آموزش زبان ترکی را می‌گذرانند و سپس به تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و دکترای تخصصی می‌پردازند.

 

مجله مرمر Marmar magazine برترین مرجع اطلاع رسانی و گردشگری فارسی زبان در کشور ترکیه.

فیسبوک مجله مرمر

پیج مجله مرمر 

اینستاگرام مجله مرمر

دانشجویان خارجی

بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه

تحصیل در مقاطع لیسانس