پیست اسکی جبل تپه Cıbıltepe در کارص kars ترکیه

پیست اسکی جبل تپه Cıbıltepe شهرستان ساری قامیش استان کارص ترکیه

میزبان سیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است. این پیست اسکی که در میان جنگلهای استان ساری قامیش واقع شده و دارای مسیرها و پیستهای مختلف برای اسکی است، مورد توجه علاقمندان داخلی و خارجی قرار دارد.

 گردشگران و علاقمندان به اسکی که به این پیست می آیند از اسکی و اسنوبورد لذت می برند. ارتفاع برف در زمین‌های این منطقه که با جنگل ها پوشیده شده است، به ۱.۵ متر رسیده است. مجتمع پیست اسکی (جبل تپه Cıbıltepe) در ارتفاع ۲ هزار ۶۳۴ متری قرار دارد. این منطقه برای ارائه خدمات به گردشگران به سرعت در حال فعالیت و پیشرفت است. مدیر هتل Kayı Snow در جبل تپه اظهار داشت: علاوه بر دانشجویان، با توجه به نزدیکی منطقه به قفقاز، گردشگران از کشورهای همسایه نیز به این پیست اسکی می آیند.

وی افزود: با فرارسیدن تعطیلات میان ترم، تقریبا ۹۵ درصد ظرفیت هتل های منطقه تکمیل شده است. ساری قامیش یکی از بهترین فصلهای خود را می گذراند. اکنون ارتفاع برف به بیش از ۱۴۰ سانتیمتر رسیده و تمام مسیرهای اسکی هر روز باز است. او گفت: پیست اسکی (جبل‌ تپه Cıbıltepe) به عنوان یکی از مهمترین مراکز گردشگری زمستانی کشور است. آماده ارائه خدمات به تمامی گردشگران هستیم و تمام آمادگی های لازم صورت گرفته است.

 

مجله مرمر Marmar magazine برترین مرجع اطلاع رسانی و گردشگری فارسی زبان در کشور ترکیه.

فیسبوک مجله مرمر

پیج مجله مرمر 

اینستاگرام مجله مرمر

پیست اسکی جبل تپه Cıbıltepe

Cıbıltepe

شهرستان ساری قامیش استان کارص ترکیه

جنگلهای استان ساری قامیش