کشتی های کروز در بنادر ترکیه 

به دنبال آغاز سفرهای مجدد کشتی‌های کروز شرکت‌های مهم گردشگری

در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به بنادر ترکیه، این بخش را مجدد به روزهای اوجش خواهند رساند.به دنبال سفر کشتی گردشگری کروز متعلق به شرکت بزرگ MCS، شرکت‌های نروژیان کروز، رویال کاربیان، هلند آمریکا لاین، نیز طی دو سال آینده بنادر ترکیه را به عنوان مقصد کشتی های خود انتخاب کرده اند.

بر اساس داده‌های مدیرت کل سازمان تجارت دریایی، در نیمه نخست امسال ۸۶ کشتی کروز حامل ۴۵ هزار و ۹۱۷ سرنشین در ۱۰ بندر ترکیه پهلو گرفته است. ۵۹فروند کشتی کوش آداسی را مقصد خود قرار داده اند. یکی از دلایل اصلی انتخاب این نوع سفرهای توریستی از سوی گردشگران با این کشتی ها در کنار بهره مندی از دریا و آفتاب، تورهای فرهنگی بوده و به همین دلیل وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه برای افزایش شمار تردد این کشتی ها به ترکیه اقدامات لازم را انجام می دهد.

نهادهای مدنی و اتاق های تجاری و کاری تلاش هایشان را در زمینه معرفی بیشتر ظرفیت های ترکیه در این زمینه را افزایش داده اند. رئیس اتاق تجارت دریایی با تاکید بر اهمیت پهلو گرفتن کشتی‌های کروز در بنادر ترکیه، گفت: درک جهانی در زمینه گردشگری تغییر یافته است. گردشگران به جای سواحل خواهان بازدید از اماکن تاریخی و چشیدن غذاهای لذیذ و جدید هستند.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

سفرهای کشتی‌های کروز

گردشگری

بنادر ترکیه

سفر کشتی گردشگری کروز

مدیرت کل سازمان تجارت دریایی