Erzincan شهر هزاران افسانه در ترکیه

Erzincan، شهر هزاران افسانه، یکی از بزرگترین مراکز ورزشی در فضای باز ترکیه است.

Erzincan مشهور به مهمانان نوازی و استقبال از کاروانهای جاده ابریشم به سرعت در حال رشد است و طیف گسترده ای از زیبایی های طبیعی را ارائه می دهد. چشمه های آب گرم، امکانات ورزشی و زمستانی …

در Erzincan برای لذت بردن از ماجراجویی های شرقی باید بازدید کرد. بهترین زمان بین دسامبر و مارس برای ورزش های زمستانی است. برای پیاده روی و سایر ورزش های فصلی، فصل بهار و پاییز مناسب هستند، و برای دیدنی های فرهنگی و تاریخی، بهترین زمان بهار است.

حمل و نقل
بهترین راه برای حمل و نقل راه هوایی است. از استانبول، آنکارا و ازمیر، پروازهای داخلی هواپیماهای ترکیه وجود دارد. فرودگاه Erzincan، که در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد، بسیار دور از مرکز شهر نیست. حمل و نقل بزرگراه نیز یک جایگزین معقول است، اما در فصل زمستان ممکن است خیلی راحت با ماشین حمل و نقل انجام نشود. در شرق آناتولی، مردم راه آهن را برای رسیدن به شهر انتخاب می کنند. ایستگاه قطار Erzincan تاریخی خاطرات شرق اکسپرس این سابقه را نشان می دهد.

تاریخ Küçüktepe و Altinntepe tumulusus مراکز حفاری هستند. اولین شهرکهای آناتولی در آن مناطق بود. Hurris، Hayashas قبیله های محلی هستند که منطقه را در دوران باستان اداره می کنند. در سال ۶۰۰ قبل از میلاد، Meds یک شهر را در منطقه تاسیس کرد و در برابر تجاوزات جنگید. در سال ۵۵۰ پیش از میلاد، پارسها محل را تصرف کردند، آنها بعد از مدتی از پادشاه مقدونیه، الکساندر بزرگ شکست خوردند. تحت حکومت اسکندر، قبایل محلی قوی تر شدند. وقتی رومیها آناتولی را فتح کردند، شهر را اسیر کردند و صلح و ثبات را به ارمغان آوردند. منطقه تبدیل به یک نقطه تجاری مهم با بازار در آسیای میانه است. امپراطوری روم شرقی به خاطر حمله به قبایل عربی نتوانسته است صلح را در منطقه حفظ کند. پس از جنگ ، قبایل ترکیه به شهر رسیدند و شهرسازی ترکیه آغاز شد.

خرابه های اطراف Erzincan  داری تاریخی غنی هستند. جنگ های بی رحمانه در سراسر منطقه، که توجه بسیاری از تمدن های مهم را به خود جلب کرد. هر دو تاریخچه بشریت ترکی-اسلام را می توان با قدم زدن در خرابه های قصر های قدیمی، بناهای تاریخی، مساجد، کلیساها و حمام های گرم مورد بررسی قرار داد. بسیاری از خرابه ها به دلیل جنگ و زلزله های معمول منطقه، در شرایط ضعیف قرار دارند.  کلیساها، به خصوص Kaya، مادر مری و Voriç، کلیسای Taşdibi در Kemah از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در آغاز دین مسیح ساخته شده است. ناحیه کمح با توجه به غارهای یخ مشهور، گنبد ها و حمام های گرم، از همه مهمتر است. معماری منطقه نیز بسیار جالب است، به ویژه در منطقه کمالیه. در نزدیکی روستای آلتینتپه، غارهای مشهور قدیسویو و آلا، که بسیاری از افسانه های این منطقه را به وجود آورده اند. Erzincan مشهور است با شیرینی و مربا. ادویه های مختلف در غذاهای محلی مانند سوپ تارحانه(ترخینه). غذاهای Erzincan عمدتا توسط غذاهای ایرانی و عربی مصرف می شود. غذاهای گوشتی خوشمزه، سعی کنید بادمجان های گوشتی، سوپ و  غذاهای مخصوص محلی است. در مرکز شهر، می توانید رستوران های زیادی را برای غذای محلی با قیمت های بسیار مناسب پیدا کنید.

Erzincan برای فرش دستباف، دست سازهای مس از گلدان ها، صفحات و سمباده های محلی شناخته شده است. صنعت دستی توسط حکومت بسیار نادیده گرفته می شود، بنابراین قیمت ها در این محدوده قابل قبول هستند. تنها چیزی که باید توجه داشته باشید این است که بیشتر سوغاتی هایی که می توانند خریداری شوند بسیار بزرگ هستند.

قایقرانی، پاراگلایدر، پیاده روی، کوهنوردی، اسکی، دوچرخه سواری در فضای باز و انواع ورزشهای آبی، نمونه هایی از فعالیت های مهم هستند. با توجه به ماهیت دردناک رودخانه، قایقرانی می تواند بر روی رودخانه فیات ساخته شود، اما در سطح حرفه ای. Yaylabaşı محل برای پاراگلایدر است. 

تنها کوهنوردی یخ در ترکیه در Girvelik Falls است که در طول زمستان یخ می زند. آبشارهای Girvelik نیز به دلیل زیبایی ذاتی آنها، هم در زمستان و هم تابستان، برای عکاسی طبیعت بسیار مناسب است. پیاده روی را می توان در مناطق ساحلی کبک و ترکان انجام داد.

ورزش های آبی یکی دیگر از امکان در این دریاچه ها، به خصوص برای اسکی روی آب است. مسابقات قهرمانی آب در هر سال در دریاچه Tercan برگزار می شود.

قایقرانی، ماهیگیری، تحقیقات غار و قبرستان (اگر چه تحت کنترل نیست) نیز می تواند در منطقه اطراف آن ساخته شود. کوه های این منطقه برای کوهنوردی، شکار (با مجوز مناسب) و دوچرخه سواری کوهستانی مناسب است.

مجله مرمر Marmar Magazine ، برترین مرجع اطلاع رسانی فارسی زبان در کشور ترکیه

آبشارهای Girvelik

کوهنوردی یخ در ترکیه در Girvelik Falls

Yaylabaşı محل برای پاراگلایدر

تاریخ Küçüktepe و Altinntepe tumulusus

کلیسای Taşdibi در Kemah